St. Patrick’s Day

17 marca jak co roku przyłączyliśmy się do obchodów narodowego święta Irlandii Dnia Św. Patryka. Udekorowaliśmy szkołę plakatami informującymi o zwyczajach i symbolach Irlandii, koniczynkami, Leprikonami i flagami narodowymi Irlandii. W dniu świętego Patryka całą społeczność szkolną obowiązywał  zielony ubiór, mile widziane były stroje irlandzkiego skrzata oraz trzylistne koniczynki.

Uczniowie wzięli udział w lekcjach kulturowych, by zapoznać się lub odświeżyć swą wiedzę o tradycjach i zwyczajach Irlandii. Bawiliśmy się świetnie jednocześnie poznając kulturę kraju gdzie urzędowym językiem jest język angielski .W tym dniu miały miejsce dwa konkursy, grupowy na Najbardziej zieloną klasę, oraz indywidualny na Najlepszy strój Leprikona. Organizatorzy i jednocześnie Komisja konkursowa, nauczyciele języka angielskiego – panie Małgorzata Skurska i Marta Wyrzykowska, wyłoniła zwycięzców. A oto wyniki konkursów:

Konkurs Na najbardziej zieloną klasę:

I miejsce -  klasy 1a i 2a

II miejsce - klasa 2b

III miejsce - klasa 2c

I miejsce – klasa 5a

II miejsce – klasa6b

III miejsce – klasa 4a

Konkurs Na najlepszy strój Leprikona:

Michał Obrębski klasa 1a

Radek Nowicki klasa 2b

Wiktoria Gaweł klasa 2b

Bartłomiej Chmiel 1a

Piotr Jędrzejewski 2c

Tomasz Jędrzejewski klasa 5a

Jakub Żuliński klasa 5a

Marcin Kucharski klasa 5a

Laureatom konkursów gartulujemy!
Pozostałe klasy, 3a, 5b i 6a chociaż nie uzyskały punktowanego miejsca też pamiętały o zielonym stroju a jeśli postarają się za rok moga również być nagrodzeni.