Zajęcia terapeutyczne

W naszej szkole prowadzone są zajęcia terapeutyczne dla dzieci metodą Integracji Sensorycznej oraz Bilateralnej Integracji. Są to zajęcia, których celem jest poprawa funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego odpowiedzialnego za odbiór i przetwarzanie bodźców zmysłowych. Ćwiczenia dostosowane są do poziomu rozwoju dziecka. Terapia ma postać zabawy. Zajęcia odbywają się w specjalnie do tego przystosowanej sali wyposażonej w odpowiednie przyrządy. Atmosfera podczas terapii wpływa na zmianę obrazu dziecka i jego funkcjonowanie w środowisku zarówno w sferze motorycznej, emocjonalnej jak i społecznej. Dziecko czując, że odnosi sukcesy, podnosi swoją samoocenę. Te doświadczenia przenosi również poza salę terapeutyczną.