Światowy Dzień Języka Angielskiego

Dzień Języka Angielskiego to jedno z oficjalnych świąt Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego funkcją jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową i kulturową ONZ - w organizacji pracują ludzie z całego świata, którzy korzystają z dziesiątek języków. Angielski, wspólnie z pięcioma językami, umożliwia im komunikowanie się między sobą i wzajemne zrozumienie.

Dla uczczenia historii i bogactwa kultury anglojęzycznej Światowy Dzień Języka Angielskiego przypada na dzień 23 kwietnia, uznawany za datę narodzin oraz śmierci Williama Shakespeare'a.

Język angielski jest językiem, którym mówi najwięcej ludzi na świecie - według najnowszych spisów komunikatywnie posługuje się nim od 1,2 do 2 miliardów osób.

Ponadto, jest to język urzędowy wielkiej liczby państw, jak również język operacyjny wielu oficjalnych instytucji.

Znajomość angielskiego jest jednym z podstawowych wymogów przy poszukiwaniu pracy, a także przy jakichkolwiek wizytach za granicą. Z tego powodu mówi się, że jest to lingua franca, nowoczesna łacina - dzięki swojemu rozpowszechnieniu, angielski stał się językiem uniwersalnym i międzynarodowym.

Podczas zajęć zdalnych ,uczniowie kl 6a zostali zabrani w wirtualną podróż do Stanów Zjednoczonych oraz Australii. Przeszli się uliczkami Nowego Jorku, zobaczyli Statuę Wolności, Aleję Gwiazd w Hollywood, zwiedzili Biały Dom,wybrali się do Mount Rushomore oraz Wielkiego Kanionu Kolorado.

W Australii zobaczyli Operę w Sydney, podziwiali podwodne życie w największej rafie koralowej na świecie,wybrali się na pieszą wycieczkę po Parku Narodowym Uluru-Kata Tjuta,posłuchali szumu morza na Wyspie Kangura, a także zachwycali się urokami malowniczo pokrytej białym piaskiem plaży Bondi, której kształt przypomina półksiężyc.

Na zakończenie zajęć zagrali w Escape Room,w którym sprawdzili swoją wiedzę z języka angielskiego.