Kampania reklamowa projektu "TRADYCYJNY SAD"

W piątek 28 maja 2021r. przygotowaliśmy promocję naszego przedsięwzięcia w ramach naszego projektu Tradycyjny sad, która obyła się na świeżym powietrzu przed siedzibą Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu. Kampania reklamowa była skierowana do dorosłych. Informowaliśmy rodziców, przechodniów oraz lokalnych mieszkańców o projekcie.

Zachęcaliśmy do odwiedzenia naszego szkolnego mini sadu czereśniowego, naszej szkolnej strony internetowej, a także strony organizatora projektu „TRADYCYJNY SAD”, gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zakładania i prowadzenia sadu według dawnych tradycyjnych zasad.  Zachęcaliśmy własnym przykładem do nasadzania starych odmian drzew owocowych. Nie zapomnieliśmy o słodkim akcencie, nasze własne wyroby cukiernicze podkreślały walory owoców.

W ulotkach zawarliśmy nie tylko informacje promującą projekt „TRADYCYJNY SAD”, ale i prośbę o pomoc w wykonaniu zadania dodatkowego, które polega na poszukiwaniu starych historycznych odmian drzew owocowych (sprzed 1960r.) – jabłoni, grusz, śliw, czereśni i wiśni. Ten etap projektu ten jest prowadzony w ścisłej współpracy z ośrodkiem Polskiej Akademii Nauk w Powsinie, zajmującym się tematem starych odmian drzew sadowniczych w aspekcie tworzenia banku genów odmian historycznych.