Kalendarium

Środa, 2021-08-04

Imieniny: Dominiki, Dominika

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 83977974
  • Do końca roku: 149 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3 

im. Armii Krajowej

ul. Flisaków 30

27 - 600 Sandomierz

budynek A tel.158322563 

budynek B tel.158322226

"Spotkaniu z bajką, baśnią..."

W naszej szkole dzień 22 czerwca 2021r  spędziliśmy w Parku Osiedlowym przy ulicy Baczyńskiego, uczestnicząc w projekcie rejonowym „Spotkanie z bajką, baśnią i niezwykłą opowieścią”. Przygotowali go nasi uczniowie( 37 osób) należący do aktywnie działających w szkole: grupy teatralnej „ MUZY” i koła „PEGAZ” rozwijających kulturalno- literackie oraz artystyczne zdolności uczniów . 

Temat spotkania wziął się z inicjatywy „ odczarowania” pandemicznej rzeczywistości i zaproszenia do pięknego, uniwersalnego w przekazie najistotniejszych wartości świata baśni. 

Przygotowano je w dwóch wersjach merytorycznych: rano dla dzieci , wieczorem dla dorosłych, a składało się z II części: w pierwszej wyeksponowano uniwersum świata baśni i klasycznych już utworów pokrewnych gatunkowo z baśnią właśnie. Tę część w znacznej większości przygotowali uczniowie z koła „PEGAZ”.II część spotkania to przedstawienie musicalowe grupy teatralnej „ MUZA” o profilaktycznym charakterze pt.” Czerwony Kapturek szuka księcia przez Internet”. 

Wartość przesłania wzmocniły piosenki a profesjonalnego charakteru dodały układy taneczne opracowane przez szkolną Panią choreograf pracującą również z naszym ludowym zespołem tanecznym” Sędomir”. 

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy w upalny dzień przedstawili dosyć długi program będący owocem spotkań online podczas nauczania zdalnego oraz krótkiego czasu przygotowań po powrocie do szkoły. To ich wolny czas i poświęcenie  w spotkaniach i próbach, przygotowania ról, strojów i kreacji scenicznych pod kierunkiem opiekunów i nauczycieli współpracujących z nami w tym projekcie zasługuje na podziw i uznanie, za to, że w dzisiejszym świecie, mówiąc kolokwialnie, „ chcą chcieć”. 

Tak liczne grono podopiecznych daje nam, opiekunom grup, ogromną satysfakcję i motywację do dalszych działań .Dlatego DZIĘKUJEMY WAM, KOCHANI, JESTEŚCIE DLA NAS BARDZO WAŻNI !!! 

„Spotkanie z bajką, baśnią i niezwykłą opowieścią” opracowali, przygotowali i wzięli w nim udział następujący nauczyciele: 

Dyrektor szkoły- Grzegorz Socha – ogromne zaangażowanie w realizację projektu, współpraca z instytucjami rejonowymi: Spółdzielnią Budownictwa Mieszkaniowego, Miejską Biblioteką Publiczną,  Przedszkolem nr 5 ,  Prywatnym Przedszkolem „Jaś i Małgosia”, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji "MOSiR"- wsparcie, motywacja i przyjazne nastawienie do dzieci i nauczycieli w trakcie realizacji projektu- WIELKIE DZIĘKI !!! 

Vicedyrektor Edyta Ciżyńska – prowadzenie programu artystycznego, rola WRÓŻKI w przedstawieniu i w życiu szkoły w ogóle…..- WIELKIE DZIĘKI !!! 

Marta Kornalska- opiekun „Muzy” i „Pegaza” – scenariusz ,reżyseria, przygotowanie ról, 

Małgorzata Zięba- opiekun „Muzy” i „Pegaza”- przygotowanie ról , w szczególności części wokalnej całego programu , 

Gabriela Nowińska-Grad-opiekun „Muzy-” przygotowanie ról, efekty specjalne oraz część organizacyjna, 

Anna Wrona – opracowanie bogatej i oryginalnej ścieżki dźwiękowej oraz przygotowanie uczniów do gry scenicznej w korelacji z dźwiękami i muzyką, 

Iwona Tomczyk- choreografia: układy taneczne musicalu, ruch sceniczny, przygotowanie ról, 

Agata Frydryk – charakteryzacja, stroje, wykonanie profesjonalnych rekwizytów, 

Aneta Czajka- Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu- przygotowanie i przeprowadzenie części konkursowej spotkania ( wykonanie rekwizytów}  oraz rola KSIĘGI BAŚNI w przedstawieniu, 

Katarzyna Stępień- Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu- przygotowanie i przeprowadzenie części konkursowej spotkania( wykonanie rekwizytów).  

Wszystkim wymienionym osobom oraz Rodzicom uczniów biorących udział w realizacji projektu serdecznie dziękują ich opiekunowie! 

Dziękujemy również zgromadzonej w tym dniu widowni- dzieciom i dorosłym za obecność w naszym szkolnym artystycznym świecie!