Projekt Deutsch Plus

W ramach udziału szkoły w projekcie Deutsch Plus uczniowie klasy 7b- Antoni Drobiazg i Alessandro Gallo wzięli udział w konkursie pt. "Koch mir was!- ugotuj mi coś". Zadanie polegało na wyszukaniu przepisu jakiegoś dania, które mogłoby znaleźć się na wigilijnym stole. Następnie, uwzględniając przepis, wykonanie, oraz zdjęcie potrawy, należało stworzyć stronę do książki kucharskiej. Chłopcy wybrali Cremige Paprikasuppe mit roten Linsen- zupę krem paprykową z czerwoną soczewicą. Decyzją jury praca chłopców otrzymała wyróżnienie!!! Jest to bardzo duży sukces, ponieważ w konkursie wzięło udział mnóstwo szkół i uczniów z całej Polski. Zwycięzcy i wyróżnieni wzięli udział w dniu 06.12 w warsztatach kulinarnych online doskonaląc swoje zdolności kulinarne i językowe. "Wspólnie" przygotowali dwie potrawy: Brotletten czyli chlebsiki oraz Salatpesto czyli pesto z sałaty. A oto filmik z warsztatów oraz praca konkursowa chłopców. Zobaczcie sami:

Cremige Paprikasuppe mit roten LinsenZutaten:30 gMandelnflocken180 groteLinsen,gewaschen100 gZwiebel400 grote Paprika400 gKokosmilch300 gWasser¾ EsslöffelPfeffer¾ EsslöffelSalz30 gTomatenmark50 ggetrocknete Tomaten30- 40 gLimettensaft zumAbschmeckenfrisches Basilikum, nur BlätterOlivienölZubereitung:Zwiebel und Paprika fein schneiden, Kokosmilch, Wasser, Pfeffer und Salz dazugeben,15 Minuten kochen, Tomatenmark, getrocknete Tomaten und Limettensaft dazugeben,alles mixen,Mandelnflocken rösten und in die Suppe geben, mit frischenBasilikumblättern bestreuen, mit Olivienöl bespritzen.