Nasza szkoła na najwyższym podium.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Beaty Latawiec zdobyli 1 miejsce w powiatowych eliminacjach XLIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu sandomierskiego.

W dniu 10 maja w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs ,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Do konkursu przystąpiły drużyny w dwóch kategoriach wiekowych. Grupa I – młodsza mieszana w skład, której wchodziły dwie dziewczynki i dwóch chłopców . Byli to uczniowie z klasy 5a i 6a – Emilia Kędzior, Maja Lipińska, Błajszczak Jakub i Kajetan Szymański. Druga grupa starsza reprezentowana była przez trzech chłopców z klas 7b i 7c- Andrys Adrian, Jakubowski Michał, Chabera Dominik. Drużyny rywalizowały ze Szkołą Podstawową z Dwikóz i Szkołą Podstawową z Kleczanowa. Zespoły musiały wykazać się wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego, udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz przejechać bezbłędnie ulicami miasteczka ruchu drogowego.

Zarówno grupa młodsza jak i grupa starsza zdobyła największą ilość punktów zajmując pierwsze miejsce, które kwalifikuje je do etapu na szczeblu wojewódzkim .Życzymy dalszego poszerzania wiedzy i osiągania wysokich miejsc.