WYNIKI KONKURSU - „ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII”

Konkurs na „Zbiórkę zużytych baterii” (w kilogramach) został zorganizowany w ramach realizacji projektu edukacyjnego pod nazwą „Zbieramy, segregujemy, przetwarzamy odpady” – XV edycja, którego organizatorem jest Ekologiczny Związek Gmin Dorzecza Koprzywianki.

Cele konkursu: Kształtowanie postaw proekologicznych i wzbudzenie potrzeby ochrony środowiska, w którym żyjemy. Utrwalenia wśród uczniów nawyku zbierania zużytych baterii oraz przekazywania ich uprawnionym podmiotom prowadzącym punkty zbiórki i punkty odbioru baterii. Rozwijanie odpowiedzialności za najbliższe środowisko. Wzbogacanie wiedzy na temat procesu odzysku, unieszkodliwiania i recyklingu odpadów niebezpiecznych.

I miejsce: Oliwier Maruszak  kl. 1a – 182,35 kg

II miejsce: Anna Czerwińska  kl. 1a – 68 kg

III miejsce: Radosław Kucharski z kl. 3b – 66 kg

Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie, którzy przynieśli na konkurs powyżej 50 kg zużytych baterii: Kacper Molenda z kl. 3a, Hubert Kowalski z kl. 1b i Martyna Juda z kl. 6a.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za promocję ekologicznych postaw:)

Uwaga: Uroczyste wręczenie nagród organizator zaplanował na wrzesień 2022r.