Edukacja i rozrywka na wycieczce do Krakowa

We wtorek 14 czerwca uczniowie klasy 6a i członkowie koła biologicznego pod opieką nauczycieli wzięli udział w wycieczce do Krakowa, która wypełniona była nie tylko wiedzą przyrodniczą z dziedziny botaniki i zoologii, ale i atrakcyjną zabawą.

Wizyta w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Spacerując alejkami, uczniowie podziwiali ekspozycje kolekcji przepięknych i niespotykanych roślin, krzewów oraz drzew. Dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o pochodzeniu, budowie, wymaganiach siedliskowych i znaczeniu spotkanych roślin. Mieli okazję zobaczyć m.in. alpinarium, najstarszy w Polsce kompleks szklarni z bogatą kolekcją roślin tropikalnych.

Przeżyli niezapomnianą podróż dzięki najnowszej technologii VR. Studio, które odwiedzili to miejsce, w którym po założeniu specjalnych gogli zanurzysz się w świecie wirtualnej rzeczywistości. Możesz odkrywać nieznane Ci dotąd miejsca, pokonać swoje lęki lub stać się bohaterem jednej z opowieści i ratować świat przed złem – w VRStudio wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Stanęli też „oko w oko” z owadami i pajęczakami. Poznając przeróżne historie i ciekawostki z życia pajęczaków, oglądając je z bliska, przekonali się, że pająk wcale nie jest taki straszny! Chętni śmiałkowie mogli potrzymać ptasznika i karaczana madagarskiego.

Ostatnim punktem wycieczki był seans filmowy w kinie 4DX. Uczniowie obejrzeli film „Jurassic World Dominion” na którym mogli dodatkowo doświadczyć ruchu, podmuchów powietrza, deszczu, mgły, zapachów czy rozbłysków światła.

Młodzi wycieczkowicze poznali specyfikę zawodów: przewodnika, biologa, botanika, zoologa, hodowcy roślin i zwierząt, kierowcy.