Program edukacyjny pt. „Zbieramy, segregujemy, przetwarzamy odpady”

W poniedziałek 19 września br. odbyło się w Baćkowicach podsumowanie XV edycji programu edukacyjnego pt. „Zbieramy, segregujemy, przetwarzamy odpady” zorganizowanego przez Ekologiczny Związek Gmin Dorzecza Koprzywianki w Baćkowicach.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Sandomierzu została wyróżniona i znalazła się wśród 10 najlepszych szkół (wszystkich 47), otrzymując 100 pkt na 100 możliwych do uzyskania i zestaw mikrofonów.

Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonali różnorodne działania obowiązkowe i nadobowiązkowe, wykazując się nie tylko talentami, kreatywnością, ale i ciekawymi pomysłami.

Ufundowane zostały nagrody dla dwóch uczniów ze szkoły za przygotowanie najlepszych prac.

Konkurs plastyczny - hasło: „Nie wyrzucaj jak leci wszystkiego do śmieci”- kl. I-III
I miejsce – Antoni Cebula - kl. 2a - słuchawki
II miejsce – Milena Kołacz-Dobosz - kl. 2a - temperówka elektryczna

Konkurs plastyczno-techniczny: EKO-ZAKŁADKA - kl. IV-VIII
I miejsce – Maria Wryk - kl. Vb - głośnik przenośny
II miejsce – Mila Sojda - kl. Va - słuchawki

Zarząd ufundował nagrodę dla jednego ucznia ze szkoły za zebranie największej ilości baterii (kilogramy) - głośnik przenośny.
Laureatem został Oliwier Maruszak - kl. IIa, który zebrał 182,35 kg zużytych baterii.

Uczniowie, którzy zajęli II i III miejsce oraz wyróżnienia w w/w konkursach obowiązkowych otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczniom za aktywny udział w programie.