Wycieczka na 62 pokazy z fizyki UMCS Lublin

Jak co roku w miesiącu wrześniu Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizuje pokazy fizyczne dla uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych.

21 września 2022 roku 45 osobowa grupa uczniów klas ósmych naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Małgorzatą von Kuster, p. Renatą Rybus i p. Jackiem Stawiarzem wybrała się na spotkanie z fizyką. Pracownicy naukowi uczelni przygotowali bogaty i ciekawy program doświadczeń. Młodzież z dużym zaciekawieniem przypatrywała się prezentowanym doświadczeniom. Eksperymenty były przeprowadzone w sposób interesujący i zrozumiały dla odbiorców. Mogliśmy zaobserwować, jak i gdzie wykorzystujemy fizykę w codziennym życiu. Eksperymenty wydawały się proste, z wykorzystaniem czasami materiałów codziennego użytku, były jednak trudne lub wręcz niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych. W tym roku tematyka pokazów była następująca: „Elektrostatyka”, „Światło i oko”, „Płyny” i „Ruch obrotowy”.
Ta środa okazała się również dniem integracji między klasami młodzieży z naszej szkoły. Stworzony został zaczątek nowych przyjaźni i znajomości.