Kalendarium

Niedziela, 2021-09-26

Imieniny: Cypriana, Justyny

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 84263369
  • Do końca roku: 96 dni
  • Do wakacji: 271 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3 

im. Armii Krajowej

ul. Flisaków 30

27 - 600 Sandomierz

budynek A tel.158322563 

budynek B tel.158322226

Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2017/2018

Paweł Bednarz

  • I miejsce w VII Edycji Konkursu Informatycznego „Myszk@2018”
  • II Miejsce Konkursie „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” – etap gminny
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego PIONIER
  • Ekspert ortografii w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym
  • Laureat w I Konkursie Literackim „Sandomierskie Straszony”
  • Wyróżnienie - Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna PIONIER 2017
  • Wyróżnienie - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur 2018"
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie z Przyrody Galileo (13 miejsce)

Klaudia Sobieraj

  • Mistrz ortografii w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym
  • III miejsce w VII Edycji Konkursu Informatycznego „Myszk@2018”
  • Wyróżnienie w Ogólnopolski Konkursie literacko - plastycznym -  "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Kamil Trznadel

  • II Miejsce Konkursie „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” – etap gminny
  • Wyróżnienie w VII Edycji Konkursu Informatycznego „Myszk@2018”

Hubert Podyma

  • Laureat w I Konkursie Literackim „Sandomierskie Straszony”

Gabriela Kołodziej

  • Wyróżnienie w VI Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych

Julia Sojda 

  • Wyróżnienie w Wojewódzki Konkursie Plastycznym - "Sport w wyobraźni ucznia"

Marcin Kucharski

  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Memory Master sesja wiosenna 2018
  • wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Memory Master sesja wiosenna 2018
  • II miejsce w konkursie szkolnym wiedzy na temat „Nie ma śmieci są surowce”
    w ramach programu edukacyjnego „Zbieramy, segregujemy, przetwarzamy”

 Olga Grabowska

  • Wyróżnienie  w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Galileo 2018
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego PIONIER 2017
  • Wyróżnienie w VI Konkursie Profilaktycznym

Maria Fularska

  • II miejsce na szczeblu gminnym „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”
  • Wyróżnienie w VI Konkursie Profilaktycznym

Piotr Łata

  • II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Sport w wyobraźni ucznia”

Bartłomiej Krystel

  •  Laureat w Ogólnopolskim Konkursie z Matematyki Albus 2018
  •  Wynik bardzo dobry w Międzynarodowym Konkursie z Matematyki "Kangur 2018"
  •  I etap 80%, II etap 57% w II Wojewódzkim Konkursie z Matematyki 2017/2018
  •  Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie z matematyki "Mistrz Rachunków 2018"

Wojciech Orchowski 

  •  Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Galileo 2018

 Oliwia Paluch

  • III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym - "Sport w wyobraźni ucznia"

 Aleksandra Książka

  •  III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym - "Sport w wyobraźni ucznia"

Michał Szyprowski 

  •  Laureata II stopnia w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Memory Master
  •  Laureata w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Galileo 2018
  •  Wyróżnienie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego PIONIER 2017

Alessandro Gallo

  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ”Kangur 2018”

Klaudia Grzesik

  • II miejsce w Konkursie Piosenki Ekologicznej-etap powiatowy
  • III miejsce w Konkursie Plastycznym ,,Przyroda ożywiona i nieożywiona Ziemi Sandomierskiej''- etap powiatowy
  • I miejsce w XVIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek -etap powiatowy

 Damian Kusal

  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym " Szybuj bezpiecznie internetowej chmurze 2017"
  • Wyróżnienie w Konkursie Plastycznym " Przyroda ożywiona i nieożywiona Ziemi Sandomierskiej"– etap powiatowy

Radosław Nowicki

  • Laureat Ogólnopolskiego Konkursu " Orzeł Informatyczny"

Emilia Mikula

  • III miejsce w Konkursie Piosenki Ekologicznej– etap powiatowy

Natalia Kukuła 

  •  II miejsce w II Konkursie Poezji w Języku Niemieckim

Dominika Mazur

  • finalistka XV Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
  • laureat XVI Wojewódzkiego konkursu z Fizyki dla uczniów gimnazjum
  •  II  miejsce w konkursie na krzyżówkę ekologiczną – hasło ,,Recykling ważna rzecz’’

Natalia Kukuła

  •  wyróżnienie  w Ogólnopolskim Konkursie Galileo 2018
  •  I miejsce w Konkursie Międzyszkolnym Geograficznym,, Mapa polityczna świata’’
  •  wzorowe wykonanie projektu na XXIV  sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży 2018

Zuzanna Lis

  •  II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie  Geograficznym,, Mapa polityczna świata’’
  •  wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie  Galileo 2018 za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie i Kulturze ,,Kalejdoskop’’
  • I miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy    o Sandomierzu

 Małgorzata Lis

  • I miejsce w konkursie międzyszkolnym geograficznym ,, Mapa polityczna świata’’

Kinga Gajek

  •  I miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Sandomierzu
  • III miejsce w konkursie na krzyżówkę ekologiczną- Hasło: ,, Recykling ważna rzecz’’
  • za wzorowe wykonanie projektu na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży 2018

 Gabriela Zych

  •  II miejsce w konkursie na ,, Zbiórkę zużytych baterii’’

Anna  Miczko

  • I miejsce w Międzyszkolnym  Konkursie Plastycznym - ,, Bohaterem Sandomierszczyzny w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości’’
  • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Geograficznym  ,, Mapa polityczna świata”
  •  III miejsce w konkursie na temat ,, Nie ma śmieci – są surowce”

Piotr Chojnacki

  • III miejsce w konkursie na ,, Zbiórkę zużytych  baterii””

  Marta Kołacz 

  •  II miejsce Wojewódzki konkurs plastyczno - historyczny "Katyń - Pamiętamy"
  • wyróżnienie w Międzygminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej
  • laureatka w konkursie literackim „ SANDOMIERSKIE STRASZONY”
  • wyróżnienie w VI przeglądzie spektakli profilaktycznych
  • I miejsce w międzyszkolnym konkursie „NAJLEPIEJ RAZEM”

Mateusz Kowalik

  •  wyróżnienie – Ogólnopolski Konkurs z Matematyki Albus 2018

 IGOR KUCHARSKI

  • wyróżnienie w VI przeglądzie spektakli profilaktycznych

 MAGDA ŁAGOCKA

wyróżnienie w VI przeglądzie spektakli profilaktycznych

Izabela Sowińska

  • Wyróżnienie w Powiatowy Konkurs Plastyczny - "Sandomierz - przyrodniczą ostoją"
  • Wyróżnienie Ogólnopolski Konkurs literacko Plastyczny -   "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gratulujemy uczennicy klasy III A – Natalii Kukule zajęcia II miejsca w II Wojewódzkim Konkursie Poezji w Języku Niemieckim  organizowanym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia  Nauczycieli w Kielcach. W recytatorskie szranki stanęli świętokrzyscy gimnazjaliści, którzy wykazali się nie tylko talentem aktorskim , ale również, a może przede wszystkim dobrą znajomością języka.  Natalia recytowała wiersz  Fryderyka Schillera „Der Handschuh” („Rękawiczka”). Należy podkreślić, że reprezentantka naszej szkoły powtórzyła sukces odniesiony przed rokiem, kiedy to recytacją utworu : „Król olch” wywalczyła pierwsze miejsce w konkursie. 


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z  satysfakcja informujemy, ze zespół uczniowski : Dominika Mazur, Kinga Gajek, Agnieszka Napieracz, Malgorzata Lis, Zuzanna Lis zdobył nagrodę w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja w trzeciej ogólnopolskiej edycji konkursu  „Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę”/realizowanego przez Instytut Goethego we współpracy z wydawnictem LektorKlett. Projekt ten  skierowany  do szkół podstawowych w ich nowym, 8-letnim, kształcie, uczniów gimnazjów jak też szkól ponadgimnazjalnych.
 
W ramach projektu szkoły mają możliwość otrzymania jednego z 150 pakietów z materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauce, promocji języka niemieckiego lub do przeprowadzenia niestandardowej lekcji pokazowej, np.w ramach Dni Otwartych.

Praca konkursowa to plakat nawiązujący do tematu „Deutsch um uns herum” (Niemiecki wokół nas)

Nagrodzona praca „Sandomierz entdecken”(Odkryć Sandomierz) wykonana została w na zajęciach dodatkowych „Deutsch is easy”


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W VII Edycji Miejskiego Konkuesu Informatycznego "Myszk@ 2018"

nagrody i wyróżnienia otrzymali:

 

  • I miejsce Paweł Bednarz
  • III miejsce Klaudia Sobieraj
  • Wyróżnienie Kamil Trznadel

 


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8 czerwca nasi uczniowie klasy 3 Szkoły Podstawowej wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego "THE BIG FIVE" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Sandomierzu. Celem konkursu było m.in. wspieranie i rozwijanie uzdolnień i zainteresowań lingwistycznych uczniów klas trzecich w zakresie języka angielskiego, poszerzanie wiedzy o kulturze i zwyczajach Brytyjczyków oraz wspieranie integracji uczniowskiej. Zakres tematyczny konkursu obejmował gramatykę, zagadnienia leksykalne i wiedzę o kulturze Wielkiej Brytanii, oraz ustną prezentację. Uczestnicy musieli także ułożyć układankę puzzlową przedstawiającą motyw związany z kulturą Wielkiej Brytanii.  Nasza 5-cio osobowa drużyna, Michał, Alessandro, Ola, Dominik i Marysia, wykazała się nie tylko wolą walki i umiejętnością współdziałania ale też dużą wiedzą, zajmując w tych zmaganiach zaszczytne drugie miejsce. Uczniów, do konkursu przygotowywała przy wsparciu Rodziców, p. Małgorzata Skurska

Gratulacje dla zwyciężców!!!

 


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Osiągnięcia w konkursach matematycznych w roku szkolnym 2017/2018:

 1. Bartłomiej Dominikiewicz kl. IVa

- Wyróżnienie – Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna PIONIER 2017

2. Kacper Witkowski kl. IVa

- Wyróżnienie - Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna PIONIER 2017

- Wyróżnienie – Powiatowy Konkurs z matematyki "Mistrz Rachunków 2018"

3. Bartłomiej Krystel kl. Va

- I etap 80%, II etap 57% - II Wojewódzki Konkurs Matematyczny 2017/2018

- Wynik bardzo dobry - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur 2018"

- Wyróżnienie - Powiatowy Konkurs z matematyki "Mistrz Rachunków 2018"

- Laureat - Ogólnopolski Konkurs z Matematyki Albus 2018

4. Paweł Bednarz kl. VIb

- Wyróżnienie - Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna PIONIER 2017

- Wyróżnienie - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur 2018"

5. Mateusz Kowalik kl. VIIa

- Wyróżnienie - Ogólnopolski Konkurs z Matematyki Albus 2018

Gratulujemy!

Opiekun Lucyna Zimoląg

 

 


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"SPORT W WYOBRAŹNI UCZNIA” – konkurs plastyczny organizowany przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach mający na celu popularyzację wartości  wychowawczych  sportu.  Ukazanie  przez  twórczość   plastyczną   dzieci  i   młodzieży   związków   kultury   ze   sportem,   propagowanie   idei   olimpijskich   oraz uniwersalnych wartości sportu. W konkursie po raz  kolejny brali udział uczniowie naszej szkoły do 13 lat i zajęli w różnych kategoriach:

Piotr Łata II miejsce - srebrny medal

Julia Sojda III miejsce - brązowy medal

Aleksandra Książka III miejsce - brązowy medal

Oliwia Paluch III miejsce - brązowy medal

 


----------------------------------------------------------------------------------------

30 kwietna ukazały się wyniki rekrutacji do XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Niezmiernie miło nam poinformować, iż dwie drużyny z naszej szkoły w składzie Aleksandra Ciżyńska i Julia Szyszkowska oraz Kinga Gajek i Natalia Kukuła zostały zakwalifikowane  w tegorocznej edycji konkursu do udziału w obradach w Sali Posiedzeń Sejmu 1 czerwca br. Praca Aleksandry i Julii  została najlepszą pracą w województwie świętokrzyskim i jedną z 16 prac w Polsce. Ola i Julka 12 i 13 maja wyjeżdżają do Warszawy na posiedzenie Komisji, podczas której będą wybierani Marszałkowie oraz będzie opracowywany projekt uchwały Sejmu Dzieci i Młodzieży. Uchwała zostanie poddana głosowaniu na posiedzeniu1 czerwca. Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom: p. Ewie Wojnie  i p. Danucie Sowie.

 


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Olimpiada Ogólnopolska z Języka Angielskiego Galileo 2018

 

Dnia 5 marca 2018r, 11 uczniów z naszej szkoły przystąpiło do Olimpiady Ogólnopolskiej z Języka Angielskiego GALILEO 2018.

Wyniki nadeszły dopiero 23.04.2018r. Z radością możemy pochwalić się naszymi sukcesami :

Klasa 4a

Kacper Witkowski zajął 7 miejsce a jednocześnie uzyskał  TYTUŁ LAUREATA

Klasa 5a

Michał Szyprowski zajął 9 miejsce a jednocześnie uzyskał  TYTUŁ LAUREATA

Wojciech Orchowski zajął 15 miejsce uzyskując  WYRÓŻNIENIE

Klasa 6a

Olga Grabowska zajęła 11 miejsce a jednocześnie  WYRÓŻNIENIE 

Do konkursu przygotowywała uczniów p. Marta Wyrzykowska

GRATULUJEMY!!!

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Obrazowie

15 marca 2018 roku odbył się IX Międzygminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Obrazowie. W konkursie brali uczniowie ze szkół z Lipnika, Klimontowa, Obrazowa, Wilczyc i Sandomierza. Uczniowie występowali w dwóch kategoriach: klas 4-6 szkoły podstawowej ( I kategoria) i klasy 7 szkoły podstawowej i klas 2-3 oddziałów gimnazjalnych (kategoria II).

Jury po dość burzliwych obradach przyznało uczennicy naszej szkoły

Marcie Kołacz – WYRÓŻNIENIE.

Serdecznie gratulujemy!!

 

  

 

 


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Informatyczny” 
został Radosław Nowicki uczeń klasy 3b
Gratulujemy!!!

 

 

 


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W dniu 16.11.2017 roku odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego „MEMORY MASTER”.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas IV – VII.

Na wyniki czekaliśmy bardzo długo … ale wreszcie nadeszły 8.02.2018 roku J

A o to jak przedstawiają się wyniki :

Kl. 4

Bartosz Dominikiewicz – LAUREAT II stopnia

Emilia Rzepka – LAUREAT III stopnia

Kacper Witkowski – LAUREAT III stopnia

Kl. 5

Michał Szyprowski – LAUREAT II stopnia

Kl.7

Martyna Pietrzyk – WYRÓŻNIENIE

Gratulujemy!!

Do konkursu uczniów przygotowywała pani Marta Wyrzykowska

 


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ogólnopolska Olimpiada z Języka Angielskiego PIONIER 2017

W konkursie brało udział 9 uczniów naszej szkoły.           

Wyróżnienie otrzymali: 

Michał Szyprowski kl. 5a

 Olga Grabowska kl. 6a

 Paweł Bednarz  kl. 6b

Opiekun : Marta Wyrzykowska

Gratulujemy !!!

V Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego 2017/2018

W konkursie brało udział 4 uczniów naszej szkoły. Do II etapu zakwalifikował się  

Michał Szyprowski, uczeń klasy Va z wynikiem 74%         

Opiekun: Marta Wyrzykowska

Gratulujemy !!!

 

 


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ogólnopolska Olimpiada z Matematyki PIONIER 2017

W konkursie brało udział 17 uczniów naszej szkoły.           

Wyróżnienie otrzymali: Kacper Witkowski kl. IVa, Bartosz Dominikiewicz kl. IVa, Paweł Bednarz kl. VIb. 

II Wojewódzki Konkurs z Matematyki 2017/2018

W konkursie brało udział 10 uczniów naszej szkoły. Do II etapu zakwalifikował się  Bartłomiej Krystel uczeń klasy Va z wynikiem 80%.         

Opiekun: Lucyna Zimoląg

Gratulujemy !!!

 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I miejsce dla Damiana Kusala ucznia klasy IIIb

 

   

Podsumowanie projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”

Kamery, głośniki, tablety oraz opaski sportowe dostali uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni w VII edycji projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie dowiedzieli się jak mądrze korzystać z Internetu.

 


---------------------------------------------------------------------------------------------------
 

5 stycznia uczniowie klasy 2a wzięłi udział w XVIII Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez SP1 w Sandomierzu. 
W kategorii solo Klaudia Grzesik zajęła I miejsce, a w kategorii śpiew zespołowy I miejsce zajęła klasa 2a. GRATULUJEMY !