"ZABAWA W PROGRAMOWANIE"

Od września w naszej szkole odbywają się zajęcia z programowania. Uczniowie  rozwijają umiejętności logicznego myślenia i programowania przy pomocy języka  Scratch oraz robota Photon.  Te dwa  środowiska to przyjazne i intuicyjne w obsłudze, nowoczesne narzędzie umożliwiające łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier. Programowanie odbywa się w sposób wizualny - elementy języka mają kształt puzzli a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. W ten sposób tworzy się kod przypisany określonemu obiektowi. Od uczniów na zajęciach nie wymaga się znajomości komend, lecz rozumienia ich sensu. Scratch  i Photon to doskonałe środowisko do nauczania dzieci podstaw  programowania i rozwijania myślenia algorytmicznego. Uczniowie kształcą  umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł. Efektywnie posługują się technologią informatyczną rozwijając swoje zainteresowania informatyczne. Zajęcia odbywają się w  każdy wtorek w godz.11.50 – 12.35 Zapraszamy.