Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2012/2013

28 maja 2013 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Mistrz Rachunku 2013". Uczniowie naszej szkoły w tym konkursie zdobyli:

• I miejsce - Piotr Loch - kl. IV
  • III miejsce - Małgorzata Włoch - kl. VI a

Izabela Chruściel, Wojciech Leśniewski i Antoni Fularski, uczniowie klasy VI, zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu tematycznego "Polskie powstania narodowe w XVIII i XIX wieku" zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej. Bardzo dobre wyniki i wyróżnienie uzyskali również uczniowie:

• Wiktor Młynarczyk - uczeń klasy VI b
  • Joanna Urbaniak - uczeń klasy VI b
  • Wiktor Sobowiec - uczeń klasy VI b

Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Katarzyna Kołodziej.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów historycznych.

Sukces Antoniego Fularskiego w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Krąg"
Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli liczny udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Krąg" organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" w Warszawie przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Antoni Fularski - uczeń klasy VI b - zdobył drugie wyróżnienie na szczeblu krajowym za zajęcie V miejsca w kraju w kategorii testu. Bardzo dobre wyniki uzyskali również uczniowie:

• Małgorzata Włoch - uczennica klasy VI a- w kategorii testu
  • Mateusz Kabata - uczeń klasy V - w kategorii pracy indywidualnej

Opiekunem uczniów była mgr Katarzyna Kołodziej

27 marca 2013 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I - III pod hasłem "Wiosna wierszem malowana". Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, uczenie zasad rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów wyłonionych podczas eliminacji klasowych. Recytatorzy prezentowali piękne wiersze o tematyce wiosennej autorstwa: J. Brzechwy, J. Kulmowej, H. Łochockiej, L. Staffa, W. Broniewskiego, H. Szeyerowej, T. śliwiaka. Jury oceniało dobór tekstu, jego pamięciowe opanowanie, interpretację wiersza, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny Po długich obradach komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

• I miejsce Paweł Bednarz klasa Ib
  • II miejsce Anna Fularska klasa IIIb
  • III miejsce Gabrysia Przybyłek klasa IIIa

Wyróżnienia:

• Marcin Kucharski klasa Ia
  • Kamil Trznadel klasa Ib
  • Wiktoria Zając klasa IIIb

Gościem szczególnym zmagań konkursowych była Królowa Wierszolandii, która wzięła udział w pracach jury, pomagała opanować tremę uczestnikom konkursu, wręczała nagrody. W czasie oczekiwania na werdykt uczniowie klas pierwszych zaprosili zebranych gości do obejrzenia barwnej inscenizacji "Witaj, Wiosno" Pani Wiosna budziła "zaspane zwierzęta" przy dźwiękach muzyki A. Vivaldiego z cyklu "Cztery pory roku - Wiosna" Bardzo starała się i wokół czuć było i słychać tę piękną porę roku. Po występie pierwszaków mistrzowie recytacji otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Dziękujemy rodzicom uczniów klas I za pomoc w przygotowaniu dla dzieci pięknych strojów do inscenizacji. Organizatorzy: Elżbieta Grazda Anetta Fularska Barbara Zielińska

19 marca b.r. w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach podsumowano tegoroczne zmagania świętokrzyskich uczniów szkół podstawowych w konkursach przedmiotowych. Laureatem X Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego - jedynym z Sandomierza - został Bartłomiej Guźla, uczeń klasy VI b naszej szkoły. Bartek otrzymał z rąk wicekuratora Grzegorza Bienia medal laureata oraz okolicznosciowy dyplom; zaś przygotowujacy go nauczyciele listy gratulacyjne. Nasz laureat ma również wolny wstąp do dowolnego gimnazjum na terenie województwa świętokrzyskiego. Zachącamy innych uczniów naszej szkoły do pójścia w ślady Bartka... Powodzenia!