Uczniowie sandomierskiej "trójki" uczestnikami VII edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej - "Tydzień Konstytucyjny #MojaKonstytucja"

Kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Sandomierzu uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Tydzień Konstytucyjny # MojaKonstytucja", której organizatorem jest Stowarzyszenie imienia profesora Zbigniewa Hołdy. W ramach akcji uczniowie klas ósmych, pod opieką Pani Ewy Wojny, wzięli udział w bardzo interesujących zajęciach, dotyczących znaczenia Konstytucji RP w życiu obywateli, ze szczególnym uwzględnieniem prawa do sądu, trójpodziału władzy, niezawisłości sędziów i niezależności sądów. Prowadzący spotkanie apl. adw. Angelika Ciżyńska-Pałosz i apl. adw. Radosław Pałosz nie tylko ciekawie przekazali młodzieży wiedzę z zakresu prawa konstytucyjnego, ale zachęcali ją do wymiany poglądów i wyrażania własnych opinii.