Niedziela, 2021-09-26

Imieniny: Cypriana, Justyny

SPOTKANIE Z PANEM JERZYM BOROWSKIM

Uczniowie klas ósmych uczestniczyli w niecodziennej lekcji wiedzy o społeczeństwie w której gościem szczególnym był Pan Jerzy Borowski. Wieloletni działacz samorządowy,  pełniący funkcje: radnego Rady Miejskiej Sandomierza, wiceburmistrza i przez trzy kadencje urząd burmistrza. Pan Jerzy Borowski opowiedział mam na czym polegała praca burmistrza, jakie są procedury wyboru burmistrza i Rady Miejskiej, jaka jest struktura gminy. Przybliżył jakie zadania realizuje gmina, czym się zajmuje i jak planuje się budżet.

Całe spotkanie było niezwykle ciekawe i pouczające. Kto wie, może pewnego dnia to ktoś z naszych ósmoklasistów, zafascynowany wiedzą i miłością do naszego miasta  będzie się starał o urząd burmistrza lub radnego.