LAPBOOK czyli „Książka na kolanach”

Uczniowie klasy 3a pochwalili się swoimi lapbookami. Praca z lapbookiem  to nie tylko nauka, ale również świetna zabawa.

Czym jest lapbook?

Lapbook to teczka tematyczna, w której możemy umieścić informacje związane z wybranym obszarem wiedzy.  Te  wykonane przez naszych uczniów dotyczyły bardzo obszernego pojęcia jakim jest ,,CZAS”. Taka teczka pełni  funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, zagadki , rebusy, wykresy, terminy, czy też różnego  rodzaju zadania do wykonania. Wszystko to umieszczone jest na kartach oraz  w kieszonkach, kopertach i książeczkach o przeróżnych kształtach. Lapbook jest, więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na  kolanach, stąd właśnie jej nazwa. Ta bardzo atrakcyjna forma pracy pozwoli  dzieciom uporządkować i utrwalić  wiadomości oraz umiejętności związane z upływem czasu. Dużą zaletą jest też to, że lapbooki mogą być stale rozbudowywane, a ich wygląd i zawartość zależą od  pomysłu i inwencji autora.