Dzień Patrona Szkoły

Znalezione obrazy dla zapytania: ARMIA KRAJOWA

Dzień Patrona Szkoły

„ Jeszcze Polska nie zginęła….” i nie zginie”- dopowiadały te słowa serca bohaterów walk o wolność naszej Ojczyzny.
W dniu dzisiejszym przypominamy wizerunek Tych, którzy walczyli o „otwarte drzwi” polskiej szkoły, Tych, którzy oddawali życie za kolejne pokolenia, aby mogły godnie rozwijać się w wolnym kraju.
Bohaterowie Armii Krajowej ….
Jesteśmy zaszczyceni tym, że możemy poprzez IMIĘ naszej szkoły przywoływać Waszą ofiarność i pamięć o Was.
Dziękujemy, jak zawsze, że Wasze patriotyczne i odważne czyny kształtują wspomnieniem o Was nasz patriotyzm i odwagę w czasach pokoju, w czasach, kiedy wartości: BÓG HONOR OJCZYZNA zeszły na drugi plan.
Dziękujemy za to, że przeszliście do chwalebnej historii PATRONATU i za to, że drzwi polskiej szkoły są otwarte, a my, uczniowie zamiast broni, nosimy w plecakach polskie książki i jesteśmy obywatelami wolnego kraju.

CHWAŁA BOHATEROM !
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !