ZNAJDŹ WŁASNĄ DROGĘ DO KARIERY Z DORADCĄ ZAWODOWYM MCK SANDOMIERZ

Od czego zacząć planowanie kariery? Jak dokonać wyboru szkoły i zawodu? Co wziąć pod uwagę? Jakie trendy panują na rynku pracy i jak znaleźć pasjonującą pracę?

Odpowiedzi na te pytania, poszukiwali uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Sandomierzu, podczas warsztatów z Moniką Kozakiewicz - doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Sandomierzu.

Zajęcia odbywały się od 17 do 19 maja i miały na celu uświadomienie młodym ludziom faktu wyboru odpowiedniego kierunku kształcenia zgodnego z ich zainteresowaniami i predyspozycjami oraz udzielenie wskazówek niezbędnych do prawidłowego i świadomego wyboru dalszej ścieżki edukacji. Szczególną uwagę podczas zajęć zwrócono na znaczenie poznania własnych predyspozycji oraz zdobywania informacji na temat możliwych ścieżek kształcenia po szkole podstawowej oraz o rynku pracy. Dzięki wielu wskazówkom i ćwiczeniom młodzież otrzymała pakiet informacji na temat procesu podejmowania decyzji zawodowych, a także została zmotywowana do dalszej pracy nad świadomym projektowaniem własnej przyszłości.

Spotkanie z młodzieżą było także doskonałą okazją do informacji na temat oferty jednostek ŚWK OHP z zakresu rynku pracy i wychowania oraz zapoznania z zasadami rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 do HP i OSiW.