Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

• Odwiedziło nas: 88121971

XXXVII Harcerski Rajd "Śladami Jędrusiów"

W dniach 11-13. listopada harcerze z 17 WDH "Sandomiria" wzięli udział w XXXVII Harcerskim Rajdzie "Śladami Jędrusiów". Wyruszyliśmy na trasę by wspominać oddział partyzancki "Jędrusie" wywodzący się z lokalnej organizacji konspiracyjnej Odwet, działający w okresie od wiosny 1941 r. do końca wojny na ziemi kieleckiej i Podkarpaciu.
Nasza rajdowa przygoda rozpoczęła się na dworcu kolejowym w Brodach. Wyruszyliśmy w kierunku Starachowic wykonując po drodze zadania punktowe. Po dotarciu do Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach rozpoczęliśmy przygotowania do partyzanckiego kominka.
Kolejnego dnia, nogi poniosły nas do mogiły "Junaka" i "Kokoszki" - miejsce, w którym polegli 15 XI 1944 r. w walce z hitlerowcami dwaj żołnierze Armii Krajowej o ps. Junak i Kokoszka z kompanii „Jędrusiów”. Tam odbył się uroczysty apel i złożenie zniczy.
Bardzo emocjonującym elementem drugie dnia rajdu był Turniej Wiedzy o Jędrusiach, w którym zdobyliśmy 5 miejsce oraz Turniej Uno, który wygrała Ewa Major - harcerka z naszej szkoły. Serdecznie Gratulujemy!
Pełni niezapomnianych wspomnień, nowych doświadczeń i przyjaźni wróciliśmy do domu. Z niecierpliwością czekamy na kolejny Rajd Jędrusiów.  Serdeczne podziękowania dla Pani Anny Jankowskiej i Pana Piotra Majora- rodziców harcerzy, którzy wspierali nas na ścieżkach harcerskiej przygody!