WYCIECZKA DO BARANOWA SANDOMIERSKIEGO

7 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w jedynym na świecie Muzeum Teatru Polskiego Radia. Zwiedzili ekspozycje muzeum, odbyli wirtualną wizytę w Teatrze Polskiego Radia, następnie uczestniczyli w przygotowaniu scenariusza słuchowiska radiowego. Mikrosłuchowisko zostało nagrane w profesjonalnym studio nagrań. Uczniowie poznali techniczne aspekty realizacji słuchowisk: programy do obróbki i montażu, mikrofony, interfejsy audio.  Po niesamowitych wrażeniach w studio nagrań, wszyscy udali się na zwiedzanie rezydencji magnackiej- zamku  w Baranowie Sandomierskim. Ten imponujący obiekt architektury renesansowej jest jednym z najlepiej zachowanych w Europie. Zamek został wzniesiony pod koniec XVI wieku w miejscu średniowiecznego, obronnego dworu rycerskiego.