Sobota, 2023-01-28

Imieniny: Agnieszki, Kariny

Laboratoria Przyszłości

mengovtech

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem Programu jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Posłuży to stworzeniu nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Robot Photon

Robot Photon to pierwszy na świecie interaktywny robot edukacyjny, który rozwija się razem z dzieckiem - jego umiejętności są ściśle powiązane z tym czego nauczyło się dziecko. Photon jest niczym niezapisana karta - tuż po wyjęciu z opakowania, robot nie potrafi nic. Dopiero poprzez specjalną aplikację na tablety i smartfony, dzieci muszą pomóc Photonowi, ucząc go wszystkiego od podstaw - od poruszania się w określonych kierunkach, rozpoznawania różnych kolorów, aż po reagowanie na różne bodźce i interakcję z otaczającą go rzeczywistością.

Rysowanie długopisem 3D

Długopisy Banach 3D  to nowoczesna pomoc naukowa , o jaką wzbogaciła się nasza szkoła w ramach programu. Urządzenie ma kształt  długopisu, z którego końcówki wydobywa się nie tusz, a rozpuszczony filament w różnych kolorach. Za jego pomocą można tworzyć rysunki i przedmioty w trzech wymiarach. Można zatem wykreować wiele ciekawych konstrukcji, ozdób, zabawek, postaci – słowem wszystko, co tylko podsunie wyobraźnia. Oto pierwsze efekty pracy z długopisami 3D -  uczniów klasy 5 c i 6 a.