Czwartek, 2024-06-20

tel.158322563

świetlica tel.158322226

Klasa 2b w Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach

4 czerwca klasa 2 b wyruszyła w podróż do świata energii zwiedzając Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach. Dowiedzieliśmy się tam, czym jest energia i jak jest ona wykorzystywana. Wzięliśmy także udział w bardzo ciekawych doświadczeniach na temat zimnego świecenia, czyli luminescencji. Następnie odwiedziliśmy Manufakturę Słodyczy, gdzie każdy z nas własnoręcznie wykonał swoją czekoladę ozdabiając ją czym tylko chciał . Wypiliśmy tu również prawdziwą przepyszną gorącą czekoladę . Zwieńczeniem naszej przygody była wizyta w Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie mogliśmy przenieść się do świata dzieciństwa naszych rodziców , dziadków, a nawet pradziadków i dowiedzieć się, czym oni się bawili. Nawet brzydka pogoda nie pokrzyżowała naszych planów, bo bawiliśmy się wyśmienicie !!!