Kalendarium

Poniedziałek, 2026-04-13

Imieniny: Artemona, Justyny

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 90444907
  • Do końca roku: 262 dni
  • Do wakacji: 74 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3 

im. Armii Krajowej

ul. Flisaków 30

27 - 600 Sandomierz

tel.158322563 

świetlica tel.158322226

Superbohaterowie w klasie 1a

Superbohaterowie w klasie 1A! ‍♂️
Lekcja biblioteczna w klasie 1a pod hasłem „Superbohaterowie są wśród nas” była pełna rozmów i ciekawych odkryć. Zajęcia odbyły się w szkolnej bibliotece, gdzie uczniowie mieli okazję przekonać się, że bohaterowie to nie tylko postacie z filmów i komiksów, ale także zwykli ludzie wokół nas.
Na początku dzieci zastanawiały się, kim jest superbohater. Wspólnie wymieniały znane postacie, takie jak Spider-Man, Batman czy Superman. Uczniowie opowiadali o ich niezwykłych mocach i odwadze. Następnie rozmowa została skierowana na prawdziwe życie. Okazało się, że według pierwszoklasistów superbohaterami mogą być strażacy, lekarze, policjanci, a nawet rodzice i nauczyciele.
Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania o codziennych bohaterach, którzy pomagają innym, są życzliwi i odpowiedzialni. Rozmawialiśmy o tym, że prawdziwa „supermoc” to dobroć, empatia i chęć niesienia pomocy.
Najbardziej wyczekiwaną częścią zajęć było tworzenie własnych masek superbohaterów. Każde dziecko zaprojektowało maskę przedstawiającą jego wyjątkową moc. Uczniowie z dumą prezentowali swoje dzieła, opowiadając o swoich talentach i marzeniach.
Lekcja w bibliotece była nie tylko okazją do rozwijania wyobraźni i zdolności plastycznych, ale także do budowania wiary w siebie. Dzieci przekonały się, że prawdziwi superbohaterowie są wśród nas – wystarczy rozejrzeć się dookoła, by ich dostrzec. A może nawet spojrzeć w lustro?