Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Dzień owocu, który jest dla nas - uczniów, nauczycieli oraz wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu bardzo ważny. Przede wszystkim dlatego, że to właśnie jabłka towarzyszą nam przez cały rok, że ich właściwości zdrowotne i smak tych różnorodnych gatunków jest niezwykły. Nie zapominajmy też o tym, że mamy wyjątkowe szczęście, bo mieszkamy w jednym z największych regionów sadowniczych.

W tym wyjątkowym dniu dowiedzieliśmy się, że jabłka mają mnóstwo witamin i wartości odżywczych, które kryją w sobie te nasze rodzime owoce. Dziś już wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą, że jabłka są zdrową i smaczną przekąską, mają dobry wpływ na nasze zdrowie i dlatego w tym dniu każdy chętnie zjadł jabłko, którym został obdarowany. Uczniowie chętnie zdobywali wiedzę, smakowali się owocami, pysznymi szarlotkami i sokami jabłkowymi. Ubrani w jabłkowe kolory rozpowszechniali wiedzę o prozdrowotnej potrzebie spożywania witamin w jej naturalnej formie.