Kalendarium

Środa, 2024-07-17

Imieniny: Aleksego, Bogdana

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 88546618
  • Do końca roku: 167 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3 

im. Armii Krajowej

ul. Flisaków 30

27 - 600 Sandomierz

tel.158322563 

świetlica tel.158322226

"Bezpieczny Internet"

Strony pomocne dla rodziców, nauczycieli i uczniów:

 

1. http://przytulhejtera.pl/

Zawiera wskazówki, jak sobie radzić ze zjawiskiem hejtowania.

 

2. https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/publikacje.html

Strona zawiera m.in. poradniki dla nauczycieli, rodziców, wyniki badań (np. „Nastolatki wobec internetu”. Obszerny i wartościowy obraz nastolatków w dobie informatycznej rewolucji). Prowadzona jest przez NASK - instytut badawczy podległy Ministerstwu Cyfryzacji. Prowadzi badania w zakresie opracowywania rozwiązań zwiększających efektywność, niezawodność i bezpieczeństwo sieci teleinformatycznych oraz innych złożonych systemów sieciowych.

 

3. http://digitalyouth.pl/bezpiecznyfb/

Zawiera m.in. porady jak bezpiecznie korzystać z facebooka oraz informacje na temat możliwości wykorzystania rożnych programów komputerowych.

 

4. https://116111.pl/dzieci

Strona zawiera informację na temat funkcjonowania Telefonu Zaufania 116 111. Służy pomocą dzieciom i młodzieży. Od 2008 roku prowadzi go Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).

 

5. http://wsieci.tv/

Projekt "W Sieci" to wspólne przedsięwzięcie edukacyjne Fundacji Dzieci Niczyje oraz firmy Microsoft adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego głównym elementem jest talk show prowadzony przez Ewę Farną, w którym wraz z zaproszonymi gośćmi porusza kwestie uwodzenia w sieci oraz cyberprzemocy. Reportaże i wywiady wykorzystane w programie prezentują również pozytywne, efektywne zastosowania sieci. W ramach projektu opracowane zostały scenariusze zajęć lekcyjnych poświęconych bezpiecznemu i efektywnemu korzystaniu z mediów elektronicznych. Projekt "W Sieci" został objęty patronatem Komendy Głównej Policji i jest elementem programu "Safer Internet" w Polsce.

6. https://sieciaki.pl/warto-wiedziec

Portal zawiera filmy, gry dla dzieci, wskazówki , jak bezpiecznie korzystać z Internetu