Kalendarium

Czwartek, 2024-06-20

Imieniny: Bogny, Rafaeli

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 88385901
  • Do końca roku: 194 dni
  • Do wakacji: 1 dzień

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3 

im. Armii Krajowej

ul. Flisaków 30

27 - 600 Sandomierz

tel.158322563 

świetlica tel.158322226

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. O placówce

O placówce

 

       Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej to jedyna szkoła podstawowa na prawym brzegu Sandomierza. Położona przy cichej i spokojnej ulicy Flisaków z daleka przyciąga uwagę nowoczesnym i funkcjonalnym otoczeniem – boiskami, placami zabaw, małą architekturą zieleni. Dziś nie ma nawet śladu po dramacie powodzi z 2010 r. Paradoksalnie dzięki „wielkiej fali” sandomierska „trójka” została gruntowanie wyremontowana i dobrze wyposażona. Obecnie ma najnowocześniejszy sprzęt komputerowy, cyfrowy, audiowizualny pomagający w procesie dydaktyczno-wychowawczym. Wyróżnia się w Sandomierzu i w regionie m. in. tablicami interaktywnymi, laptopami oraz klimatyzowaną salą komputerową. 

        Szkoła to nie tylko infrastruktura, ale przede wszystkim ludzie. Kadrę pedagogiczną sandomierskiej „trójki” tworzą doświadczeni nauczyciele, wychowawcy i pedagodzy ciągle podnoszący swoje kwalifikacje przedmiotowe i pedagogiczne m. in. podczas studiów podyplomowych. Procentuje to liczną grupą olimpijczyków i laureatów konkursów spośród naszych uczniów.

       Doskonale zdajemy sobie sprawę, że szkoła, szczególnie dziś ma nie tylko uczyć, ale przede wszystkim wychowywać. Specyfiką naszej „trójki” jest troska o wychowanie patriotyczne, co wynika z chlubnego patrona szkoły – bohaterskiej Armii Krajowej z czasów II wojny światowej. Sandomierscy kombatanci są częstymi gośćmi naszych uroczystości szkolnych. Zwracamy również uwagę na wychowanie poprzez muzykę, taniec i sztukę – działający przy naszej szkole znany Zespół Pieśni i Tańca „Sędomir” jest dobrym początkiem aktywnego życia kulturalnego i społecznego dla dzieci i młodzieży. Po zajęciach lekcyjnych każdy znajdzie coś dla siebie w bogatej ofercie naszej szkoły. Kółka zainteresowań, zajęcia wyrównawcze, sportowe, językowe, logopedyczne, muzyczne to tylko niektóre z nich. 

      Charakterystycznym wyróżnikiem naszej szkoły jest również przyjazna świetlica szkolna, zasobna biblioteka, pyszne posiłki w stołówce szkolnej, a także liczne udogodnienia dla dzieci niepełnosprawnych. 

         Sandomierska „trójka” zaprasza! Nie tylko dzieci i młodzież, ale również rodziców i dziadków. Przyjdź, zobacz, przekaż swoją opinię innym...

 

 

Szkoła Podstawowa nr3

im. Armii Krajowej 

27 - 600 Sandomierz

ul. Flisaków 30

TEL. 158322563 budynek B

        158322226 budynek A (świetlica)


FAX 158322563
NIP 8641764468
REGON 000837560