Kalendarium

Czwartek, 2024-06-20

Imieniny: Bogny, Rafaeli

Statystyki

 • Odwiedziło nas: 88386681
 • Do końca roku: 194 dni
 • Do wakacji: 1 dzień

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3 

im. Armii Krajowej

ul. Flisaków 30

27 - 600 Sandomierz

tel.158322563 

świetlica tel.158322226

Jesteś tutaj:
 1. Start
 2. Biblioteka

Biblioteka

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli”

                                                                                                                   Cyceron

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA CODZIENNIE W GODZINACH: 

 • 7.30. – 10.30. – budynek B 
 • 10.30. – 13.30. – budynek A 

   

  Przestronne pomieszczenie naszej wypożyczalni z wolnym dostępem do regałów i wyeksponowanymi na nich książkami dla każdej grupy wiekowej oraz wyodrębnionym miejscem na Kącik czytelnika, zachęca do częstego odwiedzania „szkolnej świątyni wiedzy”. 

  Dla uczniów klas 1 – 3 stworzyliśmy specjalny bajkowy kącik dla najmłodszych. 

   Oprócz lektur i zbioru podręcznego oferujemy bogaty księgozbiór, w którym każdy znajdzie książkę dla siebie. Znajdziemy je w dziale z literaturą przeznaczoną dla dzieci najmłodszych (w tym seria „Czytam sobie” dla sześciolatków) oraz w dziale Fantastyka dla starszych. Dużą popularnością cieszy się bogaty zbiór pozycji o zwierzętach autorstwa Holly Webb.  

  Każda grupa wiekowa znajduje coś dla siebie w dziale „Nasze Hobby”, gromadzącym pozycje hobbystyczne.  

  Odrębny dział stanowi zbiór książek tematycznie związanych z patronem naszej szkoły – Armią Krajową. W dużej mierze książki te, jak również inne pamiątki, to darowizny zaprzyjaźnionych ze szkołą kombatantów, byłych żołnierzy AK. 

  W ciągu kilku lat stare i zniszczone książki (w tym większość lektur) zostały wymienione na nowe, pachnące jeszcze farbą drukarską i zachęcające do czytania. Dokonując kolejnych zakupów książek kierujemy się potrzebami uczniów i nauczycieli, słuchamy ich sugestii. 

  Po wygaszeniu gimnazjów biblioteka szkolna zyskała także bogaty księgozbiór znajdujący się w budynku B.  

  Tam, oprócz lektur dla klas 4 – 8, zgromadzone są zbiory przeznaczone dla młodzieży oraz sporo pozycji obyczajowych i kryminalnych dla dorosłych. Tu też każdy chętny znajdzie coś dla siebie.  

  Warunki zdalnego nauczania nie sprzyjają czytelnictwu, uczniowie zostali pozbawieni możliwości odwiedzania biblioteki. Niemniej jednak każdy chętny może przyjść do szkoły po lekturę lub jakąkolwiek inną pozycję.  

  BIBLIOTEKA DZIAŁA CODZIENNIE OD GODZINY 8.00. do 12.30.  I MOŻNA SKORZYSTAĆ Z JEJ POMOCY (zachowując naturalnie nakazy sanitarne – zasłonięcie nosa i ust maseczką, zdezynfekowanie rąk).  

   

  Zbliża się szczególny czas, czas Bożego Narodzenia, a jednocześnie czas, kiedy można odejść od komputera i sięgnąć po książkę. Może jedną z tych?