Dobre rady na odpady.

W ramach projektu edukacyjnego „Zbieramy , segregujemy, przetwarzamy  odpady- XI edycja” organizowanego przez Ekologiczny Związek Gmin Dorzecza  Koprzywianki , uczennice klasy II b Gimnazjum  nr 2 w Sandomierzu Aleksandra Ciżyńska i Julia Szyszkowska pod kierunkiem   nauczycieli biologii Pani Ewy Wojny i Jolanty Pytki przeprowadziły cykl warsztatów ekologicznych w klasie I a SP nr 3. Dzieci poznały jak ważna jest ekologia i dbanie o najbliższe środowisko. Poprzez zabawę, gry, konkursy nauczyły się jak segregować śmieci. Samodzielnie zasadziły rośliny o które będą dbały przez cały rok. W czasie trwania warsztatów towarzyszyło im motto „Ponieważ Ziemia opiekuje się nami, zaopiekujmy się Ziemią”