Czwartek, 2022-01-27

Jesteś tutaj:
  1. Start

Dzisiaj na tablicy

A gdyby tak zostać aktorem...

10 stycznia 2022r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do warszawskiego Teatru Buffo na, jak się okazało, niezwykły musical "Piotruś Pan". Niezwykły, gdyż to co mieliśmy okazję obejrzeć zrobiło na wszystkich uczestnikach ogromne wrażenie. A było nas dziewięćdziesiąt osób, w tym przede wszystkim uczniowie klasy 4a, 4b, 5a, uczniowie klas siódmych i jedna przedstawicielka klasy szóstej, rodzice naszych uczniów oraz nauczyciele, sprawujący opiekę nad grupą. Gra aktorów, słowo mówione, słowo śpiewane, taniec, niesamowita scenografia oraz efekty specjalne, każdy z tych elementów razem i osobno wzbudziły w nas niezapomniane wrażenia i apetyt na teatr z całym jego bogactwem.

życzenia

Dziękujemy za świąteczne życzenia.

Przy Wigilijnym Stole z Książką, jak z Opłatkiem- akcja szkolnego koła ""PEGAZ"

Jak na Koło Miłośników Wiedzy i Literatury przystało wykorzystujemy każdą ważną chwilę w życiu szkoły, aby promować chęć zdobywania wiedzy o człowieku i otaczającym go świecie oraz rolę książki w życiu każdego z nas. Jedni je kochają, nie wyobrażając sobie dnia bez kilku stron czytanych w zaciszu domowego ciepełka, inni się od niej odżegnują, twierdząc, że to niemodny już ,,Papierowy świat" z mało atrakcyjną rzeczywistością. My mówimy: ',, Kto czyta książki, żyje podwójnie". Niech więc ten piękny wigilijny dzień będzie jaśniał wigilijnym stołem, na którym pysznymi i wyjątkowymi pokarmami intelektualnymi będą książki- wyjątkowe, bo w klimacie świąt Bożego Narodzenia. Łamaliśmy się przy nich opłatkiem.

Wigilia w klasie 5 A

Boże Narodzenie to czas magiczny, niezwykle piękny, przepełniony ciepłem rodzinnym, radością, miłością. Przy wigilijnym stole zasiadamy nie tylko w gronie rodziny, ale również wśród kolegów z klasy, nauczycieli, rodziców. W czwartek  16 grudnia 2021 r w klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas życzenia, wspólnie śpiewane kolędy przy  wigilijnym stole w klasie 5 A.

MARATON PISANIA LISTÓW

Dzień 10 grudnia 2021 roku stał się ważnym wydarzeniem w naszej lokalnej społeczności - Szkolny Klub Miłośników Wiedzy i Literatury "PEGAZ" wziął udział w Maratonie Pisania Listów- największej globalnej akcji na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku ludzie łączą się, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane.
Inicjatywa ta powstała z idei organizacji AMNESTY INTERNATIONAL, a my dołączyliśmy do niej poprzez AMNESTY POLAND.
Do akcji tej przystąpiliśmy po wcześniejszym merytorycznym przygotowaniu na zajęciach online i wspólnym a także indywidualnym wyborze osób, których los był nam bliski sercu bądź poruszył nas najbardziej.

Wieczór wigilijny klasy 4A

Wieczór Wigilijny Klasy 4 a
Uczniowie klasy 4a spotkali się w dniu 21 grudnia na Wieczorze Wigilijnym w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu. O godz.17.00, kiedy na dworze stała się sprzyjająca atmosferze spotkania ciemność, rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie Wigilii.