Wtorek, 2024-03-19

UROCZYSTA AKADEMIA
Z OKAZJI
ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY - ARMII KRAJOWEJ

12 marca 2024r. był dniem wyjątkowym dla naszej szkolnej społeczności.
Uczestniczyliśmy w akademii z okazji Święta Patrona Szkoły. Mamy zaszczyt uczyć się i nauczać w szkole imienia Armii Krajowej.
A należy przyznać, że jest to patron szczególny, ponieważ zwraca uwagę na żołnierzy polskiego podziemia, którzy podczas II wojny światowej poświęcili wszystko dla ratowania ojczyzny, by Oni sami, ale i kolejne pokolenia mogły żyć w wolnej i niezależnej Polsce.
To dzięki tym bohaterom, my dzisiaj możemy Tu być.
Powinniśmy być dumni, że jesteśmy Polakami. AK jest jednym z najważniejszych symboli walki o niepodległość, a nasza szkoła nosząc to zaszczytne imię stara się, aby pamięć, szacunek i świadomość tego co żołnierze Armii Krajowej dokonali, nie odeszło w zapomnienie.

Uczniowie klas szóstych zaprezentowali, jak podkreślali licznie przybyli goście, żywą lekcję historii, która wzruszyła wszystkich zgromadzonych.
Dzięki naszej zdolnej i świadomej swej przeszłości młodzieży obchody Święta Patrona Szkoły stały się kolejną okazją do przypomnienia i refleksji nad naszą historią.

OŁA