Kalendarium

Środa, 2021-08-04

Imieniny: Dominiki, Dominika

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 83977968
  • Do końca roku: 149 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3 

im. Armii Krajowej

ul. Flisaków 30

27 - 600 Sandomierz

budynek A tel.158322563 

budynek B tel.158322226

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

"Spotkaniu z bajką, baśnią..."

W naszej szkole dzień 22 czerwca 2021r  spędziliśmy w Parku Osiedlowym przy ulicy Baczyńskiego, uczestnicząc w projekcie rejonowym „Spotkanie z bajką, baśnią i niezwykłą opowieścią”. Przygotowali go nasi uczniowie( 37 osób) należący do aktywnie działających w szkole: grupy teatralnej „ MUZY” i koła „PEGAZ” rozwijających kulturalno- literackie oraz artystyczne zdolności uczniów . 

Temat spotkania wziął się z inicjatywy „ odczarowania” pandemicznej rzeczywistości i zaproszenia do pięknego, uniwersalnego w przekazie najistotniejszych wartości świata baśni. 

Przygotowano je w dwóch wersjach merytorycznych: rano dla dzieci , wieczorem dla dorosłych, a składało się z II części: w pierwszej wyeksponowano uniwersum świata baśni i klasycznych już utworów pokrewnych gatunkowo z baśnią właśnie. Tę część w znacznej większości przygotowali uczniowie z koła „PEGAZ”.II część spotkania to przedstawienie musicalowe grupy teatralnej „ MUZA” o profilaktycznym charakterze pt.” Czerwony Kapturek szuka księcia przez Internet”. 

Wartość przesłania wzmocniły piosenki a profesjonalnego charakteru dodały układy taneczne opracowane przez szkolną Panią choreograf pracującą również z naszym ludowym zespołem tanecznym” Sędomir”. 

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy w upalny dzień przedstawili dosyć długi program będący owocem spotkań online podczas nauczania zdalnego oraz krótkiego czasu przygotowań po powrocie do szkoły. To ich wolny czas i poświęcenie  w spotkaniach i próbach, przygotowania ról, strojów i kreacji scenicznych pod kierunkiem opiekunów i nauczycieli współpracujących z nami w tym projekcie zasługuje na podziw i uznanie, za to, że w dzisiejszym świecie, mówiąc kolokwialnie, „ chcą chcieć”. 

Tak liczne grono podopiecznych daje nam, opiekunom grup, ogromną satysfakcję i motywację do dalszych działań .Dlatego DZIĘKUJEMY WAM, KOCHANI, JESTEŚCIE DLA NAS BARDZO WAŻNI !!! 

TURNIEJ BADMINTONA

W ramach zajęć SKS 24.06.2021 r. odbył się  SZKOLNY TURNIEJ BADMINTONA.

I miejsce  Paweł Sobowiec  kl. 5A

II miejsce Mila Sojda  kl. 3A

GRATULUJEMY!!!!

 

The Queen's Birthday

The Queen's Birthday

 

Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą na świecie. Obchody urodzin Królowej są huczne, że główne uroczystości ,ale ze względu na kapryśną wiosenna pogodę, nie odbywają się 21 kwietnia. Oficjalne obchody urodzin brytyjskiej monarchini, czyli tzw. Trooping the Colour, nie mają ściśle ustalonej daty, zwykle obchodzone są w drugi weekend czerwca.

 

Podczas zajęć języka angielskiego, uczniowie klas VIIA zgłębili swoją wiedzę na temat Królowej Elżbiety II oraz królewskich urodzin, a także poznali jej najbliższych krewnych. Mamy nadzieję,że lekcja zainspiruje uczniów do samodzielnego zgłębiania wiedzy na temat kultury i historii Wielkiej Brytanii.

,,BEZPIECZNE WAKACJE’’

23 czerwca 2021r. w godz.9.00-12.00 w naszej szkole przeprowadzona została akcja ,,Bezpieczne wakacje’’. Wspólnie z policją, strażą pożarną,  PCK, Świetlicą Środowiskową, Klubem Karate ,,Trójka Sandomierz’’ uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Chcemy podkreślić jak ważne jest  bezpieczeństwo w czasie wolnym.  Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości i umiejętności pozwolą wszystkim  spędzić miło i bezpiecznie wakacje nad wodą, w górach, w mieście, na wsi, w domu itd.