Kalendarium

Wtorek, 2022-06-28

Imieniny: Florentyny, Ligii

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 85531572
  • Do końca roku: 186 dni
  • Do wakacji: -4 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3 

im. Armii Krajowej

ul. Flisaków 30

27 - 600 Sandomierz

budynek A tel.158322563 

budynek B tel.158322226

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

VII a na szlakach Gór Świętokrzyskich

U progu lata i wakacji klasa VII a wyruszyła na szlaki Gór Świętokrzyskich i błyskawicznie zdobyła drugi co do wysokości szczyt - Łysą Górę (Św. Krzyż). Spotkanie z przyrodą i klimatem górskim ubogacały liczne ślady przeszłości- Kopiec Adama Czartoryskiego, klasztor Benedyktynów z Sanktuarium Relikwii Drzewa Świętego, Kaplica Oleśnickich, muzeum i krypty klasztorne z kryptą Jeremiego Wiśniowieckiego oraz Muzeum Misyjne Misjonarzy Oblatów czy wizyta w Muzeum Przyrodniczym Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Finałowo zaś wejście na Gołoborze, zapewniło nam niezapomniane widoki z którymi wróciliśmy do naszych domów. 

III miejsce w Wojewódzkim Projekcje "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2021 -2022"

 

We współczesnym świecie, w którym dostęp do nowoczesnych technologii oraz Internetu stał się powszechny, jednym z kluczowych działań szkół i placówek powinno być zapobieganie ryzykownym zachowaniom w sieci i ich konsekwencjom. Jest to szczególnie ważne w kontekście edukacji zdalnej, ciągłej izolacji uczniów, osłabienia relacji społecznych. W dniu 13 czerwca 2022 roku odbyło się uroczyste podsumowanie dziesiątej, jubileuszowej edycji projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2021–2022”. Miło nam poinformować, iż nasza szkoła zajęła III miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat działań, które zostały zrealizowane w naszej szkole: https://szybuj.scdn.pl/konkurs-sp3-sandomierz/
Nagrodę dla szkoły - komputer Dell, odebrała Anna Wrona koordynator projektu
 

PUZZLE? – FAJNA ZABAWA!

Dnia 1 czerwca w klasie 3” a” odbył się konkurs układania puzzli. Uczniowie podzieleni na dwuosobowe zespoły rozpoczęli współzawodnictwo od zmierzenia się z wylosowanym zestawem. Każda drużyna za prawidłowe ułożenie swojej układanki otrzymywała serduszko. Współzawodnictwo zakończyło się remisem, ponieważ dwóm drużynom udało się zdobyć po 4 serduszka. Był to mile i twórczo spędzony czas.

DZIEŃ DZIECKA W 3”a”

DZIEŃ DZIECKA W 3”a”

Dnia 6 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka uczniowie klasy 3a wybrali się do Sandomierza. Wiele emocji dostarczyła dzieciom przejażdżka meleksami po rodzinnym mieście. Nie zabrakło też wspólnych rozmów oraz słodkości. Świętowanie zakończyło obejrzenie filmu pod tytułem „Igrzyska zwierzaków” w kinie „Starówka”. 

Z WIZYTĄ W STRAŻY MIEJSKIEJ

Klasa 7a wraz z opiekunami, w ramach doradztwa zawodowego, odwiedziła sandomierską siedzibę Straży Miejskiej. Uczniowie, w bardzo miłej atmosferze, poznali specyfikę i środowisko zawodu, wiele zagadnień związanych z pracą strażnika, a także zasady naboru do służby. Uczniowie mieli też okazję zapoznać się ze sprzętem specjalistycznym używanym w codziennej pracy.