Piątek, 2021-05-07

1. Start
  2. Aktualności

MAJOWE ŚWIĘTA

Uczniowie naszej szkoły pamiętają o bardzo ważnych majowych świętach:

1 maja-Święto Pracy

2 maja-Święto Flagi

3 maja-Uchwalenie Konstytucji 3 Maja

,,Witaj majowa jutrzenko"- Zobacz nagranie...

Światowy Dzień Wody z PAH

ZRÓBMY SZUM WOKÓŁ WODY!

,,Wodo, nie masz ani smaku, ani koloru, ani zapachu, nie można ciebie opisać, pije

się ciebie, nie znając ciebie. Nie jesteś niezbędna do życia: jesteś samym życiem (...). Jesteś największym bogactwem, jakie istnieje na ziemi."

Antoine de Saint - Exupery

STOP PRZEMOCY! STOP AGRESJI!

W naszej szkole w najstarszych klasach z ramienia Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Sandomierzu odbyły się zajęcia edukacyjno-warsztatowe z zakresu przeciwdziałania przemocy i agresji. Zajęcia poprowadzili Trenerzy Grupowi Treningu Zastępowania Agresji ART Pani Agnieszka Krasoń i Pan Lech Gach.

W imieniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów serdecznie dziękujemy

.

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 15 kwietnia został rozstrzygnięty Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Obrazowie.

Uczennice naszej szkoły zaprezentowały się w ciekawym repertuarze w nowy sposób- on-line .Komisja po obejrzeniu nagrań spośród wielu zgłoszeń w dwóch kategoriach : klasy 4-6 i klasy 7-8 wybrała trzy osoby w każdej kategorii .Przyznała również po jednym wyróżnieniu.

I miejsce w kategorii 4-6 zdobyła

Oliwia Witych z klasy 6b   zobacz nagranie...

wyróżnienie przyznano

Klaudii Grzesik z klasy 5a   zobacz nagranie

W konkursie również brały jeszcze udział: Emilia Mikula i Wiktoria Gaweł z klasy 6b

Serdecznie  gratulujemy naszym reprezentantkom i życzymy wszystkim odwagi, powodzenia i dalszych sukcesów !!!

Wyniki konkursu na "Zbiórkę zużytych baterii"

Celem konkursu było:  Kształtowanie postaw proekologicznych i wzbudzenie potrzeby ochrony środowiska, w którym żyjemy. Utrwalenia wśród uczniów nawyku zbierania zużytych baterii oraz przekazywania ich uprawnionym podmiotom prowadzącym punkty zbiórki i punkty odbioru baterii. Rozwijanie odpowiedzialności za najbliższe środowisko.  Wzbogacanie wiedzy na temat procesu odzysku, unieszkodliwiania i recyklingu odpadów niebezpiecznych.

Wyniki konkursu wiedzy "Kompostowanie - Jak?, Gdzie?, Po co?" - dla klas 4-6

Konkurs wiedzy "Kompostowanie - Jak?, gdzie?, Po co?" dla klas IV-VI, został zorganizowany w ramach realizacji projektu edukacyjnego pod nazwą "Zbieramy, segregujemy, przetwarzamy odpady", którego organizatorem jest Ekologiczny Związek Gmin Dorzecza Koprzywianki.