MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

5 grudnia w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w sandomierskim Ratuszu odbyło się spotkanie na którym przedstawiliśmy działania wolontariackie naszych uczniów.  Głównym celem spotkania było skierowanie całej uwagi na ludzi wykonujących nieodpłatną pracę na rzecz innych i docenienie ich za wytrwałą produkcję dobra w swoim środowisku.  W spotkaniu uczestniczyły grupy wolontariuszy z sandomierskich szkół wraz z opiekunami, przedstawicielki Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Sandomierzu na czele z Urszulą Gryndzią i Barbarą Bebel oraz Renata Zarzycka Lider projektu "Szlachetna Paczka". Miejski samorząd reprezentował Marcin Marzec burmistrz Sandomierza oraz Agata Król naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia.