Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

• Odwiedziło nas: 88192837

#DrzewoWKrajobrazie

20 października włączyliśmy się do obchodów Dnia Krajobrazu. Tematem przewodnim tegorocznego przedsięwzięcia jest drzewo w krajobrazie, a  obchodom Dnia Krajobrazu towarzyszyły słowa Leopolda Staffa „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!”. Hasło to przypomina zarówno o funkcjach przyrodniczych i klimatycznych drzew, jak również o ich symbolicznej roli i znaczeniu w kulturze.

Celem Dnia Krajobrazu jest popularyzowanie wiedzy na temat danego krajobrazu – jego historii, funkcji i ewentualnych zagrożeń. W ramach obchodów tego dnia uczestniczyliśmy w  spacerze krajoznawczym, podczas którego poznaliśmy drzewa rosnące w najbliższej okolicy, utrwalając ich piękno na fotografii. W trakcie warsztatów przypomnieliśmy nazwy gatunków okolicznych drzew iglastych i liściastych. Rolę drzew zaprezentowaliśmy na szkolnym korytarzu wykonując makietę „Co nam dają drzewa”.

Więcej informacji o obchodach Dnia Krajobrazu można znaleźć na stronie: http://www.gdos.gov.pl/dzien-krajobrazu-2020