• Odwiedziło nas: 88190726

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

26 WRZEŚNIA EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE - Zespół Szkół  im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach

26 września każdego roku w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Jego cele to:ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania  języków, jak również  konieczności urozmaicania oferty językowej w celu szerzenia idei  wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami; promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować; propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią, w celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności czy też dla własnej przyjemności lub udziału w wymianie międzynarodowej . W naszej szkole o święcie tym przypomniała uczniom audycja radiowa, zawierająca ciekawe informacje o różnych językach europejskich, ze szczególnym uwzględnieniem języka angielskiego.

Ponadto z tej okazji odbyły się lekcje tematyczne na zajęciach języka niemieckiego:
• Klasa IV-„Wo spricht man Deutsch?” (gdzie mówi się po niemiecku?) – praca z mapą Europy.
• Klasa V- „Länder und Sprachen“(kraje i języki)
• Klasa VI- Jak powiedzieć: „Dzień dobry”, „cześć” i „kocham cię” we wszystkich językach europejskich
• KlasaVII- „Deutschsprachigen Länder stellen sich vor” ( kraje niemieckojęzyczne przedstawiają się)
• Klasa VIII- Minidialogi:
„Welche Fremdsprachen lernst du?”(jakich języków obcych się uczysz ?)
„Welche Fremdsprachen möchtest du lernen?“ (jakich języków obcych chciałbyś się nauczyć?“ )

Mamy nadzieję,że włączenie się w obchody Europejskiego Dnia Języków było doskonałą okazją  do poszerzenia wiedzy o otaczającym nas świecie!