Tradycyjny sad

Uczniowie klasy 6b biorą udział w Konkursie „Tradycyjny sad”, który jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Zespół „Smakosze” realizuje różnorodne działania związane z promocją starych odmian drzew owocowych. Głównym zadaniem zespołu jest założenie mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew tradycyjnych odmian czereśni. Dodatkowo wspomagają projekt utworzeniu mapy pomologicznej starych odmian jabłoni, grusz, śliw, wiśni, czereśni, brzoskwiń, moreli. Uczniowie zdobywają praktyczną wiedzę i umiejętności związane z sadownictwem. Prowadzą konsultacje z zaprzyjaźnionymi sadownikami, na temat starych odmian drzew owocowych oraz sposobu ich pielęgnacji niepowodującej negatywnego wpływu na środowisko.