NASADZENIE DODATKOWYCH DRZEW CZEREŚNIOWYCH - PROMOCJA NA TERENIE MIASTA

Poza wytycznymi regulaminu projektu uczniowie postanowili zwrócić się do władz miasta Sandomierza o zgodę i pomoc w realizacji kolejnego pomysłu. „Smakosze” zaproponowali nasadzenie starych odmian drzew czereśniowych na terenie miasta jako symbolu sadowniczego regionu.

Pomysł został zaakceptowany, a tym samym otrzymaliśmy pełne wsparcie podczas realizacji tego zadania. W ramach poszerzenia projektu "Tradycyjny Sad" zostały nasadzone dodatkowe 4 drzewa owocowe na terenie miasta koło Zamku Kazimierzowskiego w Sandomierzu, to działanie w przyszłości przyniesie korzyść środowisku przyrodniczemu, ale też słodką rozkosz nie tylko mieszkańcom, ale i turystom odwiedzającym nasze miasto.  Drzewa czereśniowe, nie tylko wpłyną na zwiększenie różnorodności biologicznej na terenie miasta, ale w przyszłości wzbogacą smakiem swoich owoców, stanowiących kolejne walory naszego miasta. Uczniowie naszej szkoły wykonali zabiegi pielęgnacyjne wokół czereśni.