Kalendarium

Piątek, 2022-08-12

Imieniny: Hilarii, Juliana

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 85702090
  • Do końca roku: 141 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3 

im. Armii Krajowej

ul. Flisaków 30

27 - 600 Sandomierz

budynek A tel.158322563 

budynek B tel.158322226

Wieczór wigilijny klasy 4A


Wieczór Wigilijny Klasy 4 a
Uczniowie klasy 4a spotkali się w dniu 21 grudnia na Wieczorze Wigilijnym w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu. O godz.17.00, kiedy na dworze stała się sprzyjająca atmosferze spotkania ciemność, rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie Wigilii. 

 Tradycja ozdabiania pierników z zaproszonym gościem- Panią Agatą Frydryk, która zrobiła wszystkim te świąteczne ciasteczkowe warsztaty,
była niewątpliwie bardzo atrakcyjnym punktem programu. Wspólnie ubraliśmy choinkę, a ozdoby czekały już na nas przygotowane wcześniej przez zaprzyjaźnione i współpracujące z nami Panie z biblioteki- Kasię i Anetę, które w ramach działania szkolnego koła ,, Pegaz" są zawsze z nami. Na ozdobach tych zamieściliśmy nasze życzenia i intencje życzeń dla innych. Zawisły na papierowych aniołkach i kolorowych łańcuchach. Spróbowaliśmy również bardzo tradycyjnej potrawy wigilijnej- kutii. Jak na miejsce spotkania przystało wysłuchaliśmy kilku nastrojowych opowieści związanych z tematem świąt Bożego Narodzenia, a wśród nich fragmenty klasyka ,,Dziadek do orzechów" Hoffmanna . Kiedy wypatrzyliśmy pierwszą gwiazdkę, śpiewaliśmy wszyscy kolędy, przy akompaniamencie ukulele, na którym przygrywał nasz kolega Antoś.
Atmosferę spotkania i ozdobione własnoręcznie pierniki zabraliśmy do domu.