PROJEKTOWANIE SUKCESU ZAWODOWEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W SANDOMIERZU

Ósma klasa szkoły podstawowej to czas podejmowania pierwszych decyzji zawodowych. Aby młody człowiek mógł dokonać trafnego wyboru szkoły czy zawodu musi najpierw poznać siebie i ustalić swój życiowy cel. Wiedza o własnych predyspozycjach jest kluczowym elementem wyboru właściwej ścieżki kariery oraz zwiększa szanse powodzenia na rynku pracy.

14 stycznia, doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Sandomierzu - Monika Kozakiewicz, przeprowadziła zajęcia warsztatowe pn.: „Zaprojektuj swój sukces – planowanie kariery edukacyjno – zawodowej” z uczniami klasy VIII naszej szkoły.

Głównym celem spotkania było przygotowanie młodzieży do świadomego planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej, podkreślenie znaczenia wiedzy o sobie oraz o rynku pracy w procesie kształtowania własnej drogi zawodowej.