Podziwiamy wygląd i życie mrówek

Uczniowie klas czwartych już po raz drugi mieli okazję posłuchać o pasjonującym życiu mrówek. Oglądali z bliska te maleńkie i niepozorne, ale jakże wyjątkowe stworzenia.

Pan Kamil, który o tym niezwykłym świecie wie wszystko, przekazał dzieciom wiele kolejnych, cennych informacji. Stąd nasi czwartoklasiści dowiedzieli się, że mrówkowe niewielkie rozmiary, skryty, tajemniczy tryb życia sprawia, że często niesłusznie lekceważymy ich rolę w otaczającej nas przyrodzie. A Ci niepozorni bohaterowie przyrody wpływają na żyzność gleby, potrafią rozsiewać nasiona roślin, prowadzą hodowle, polują a także towarzyszą nam na co dzień, chociaż nie zawsze zwracamy na nie uwagę lub, całkiem niepotrzebnie boimy się ich.

Uczniowie byli zaskoczeni, ale i zachwyceni trybem życia, pięknymi fotografiami, kolorami i wyglądem wielu gatunków, które im przedstawił Pan Kamil Stajniak - pasjonat przyrody. Bliższe przyglądnięcie się życiu mrówek oraz obcowanie z nimi prowadzi do wniosku, że są niesamowitymi i pięknymi zwierzętami o których jeszcze usłyszymy…