Podsumowanie programu edukacyjnego „Dziel się uśmiechem” w naszej szkole

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu od kilku lat aktywnie biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Dziel się uśmiechem”. W tym roku uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami: p. Dorotą Paprocką i p. Małgorzatą Zięba zrealizowały szereg różnorodnych zadań promujących zasady zdrowego odżywiania, walki z próchnicą poprzez dbanie o zęby i prawidłowy stan zdrowia całego organizmu. W zespołach klasowych przeprowadzono zajęcia mające na celu rozpowszechnienie metody czterech kroków dla zdrowych i czystych zębów. Pierwszoklasiści skorzystali z porad lekarza stomatologa odwiedzając szkolny gabinet stomatologiczny. Pani doktor zaprezentowała dzieciom wyposażenie gabinetu, zapoznała z zasadami prawidłowego szczotkowania oraz opowiedziała, na czym polega leczenie, lakowanie i lakierowanie zębów.

W przyswojeniu nowych wiadomości oraz prawidłowych nawyków pomogły uczestnikom programu zajęcia warsztatowe prowadzone przez p. Ewę Wojnę – nauczycielkę biologii. W formie zagadek, konkursów, doświadczeń, zabaw ruchowych zostały dzieciom przekazane informacje na temat budowy i rodzajów zębów u człowieka, wpływu odpowiedniego odżywiania na zdrowie zębów, a także zasad dbania o właściwą higienę jamy ustnej.