Atrakcyjna wyprawa

W dniu 14 marca 2023r. w ramach niedawno obchodzonego Dnia Kobiet uczniowie klasy 5b, 5c oraz kilkoro uczniów klasy 4b wybrali się na wycieczkę do kręgielni Fankula w Tarnobrzegu. Tam mieli możliwość poznać zasady gry w kręgle i brać udział w sportowej rywalizacji na czterech torach. Emocjom nie było końca. Po wyczerpującej zabawie dzieci delektowały się przepyszną pizzą. Następnie udaliśmy się do Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły, które mieści się w zabytkowym Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu. Uczniowie zwiedzając muzeum przyrodnicze dowiedzieli się wielu niezwykłych informacji dotyczących obszarów przyrodniczych w obrębie rzeki  Wisły i jej środowiska. Otrzymali wiedzę o siedliskach oraz gatunkach zwierząt. Dużą atrakcją była możliwość obejrzenia potężnych 1000 - litrowych akwariów z żywymi rybami, skorupiakami wiślanymi oraz terraria z żółwiami i zaskrońcami.

Uczestnicy wycieczki wykazali się dużą wiedzą, co zostało nagrodzone  przyrodniczymi gadżetami. Zachęceni do dalszego zdobywania wiedzy, z uśmiechami na ustach wszyscy szczęśliwie dotarli do szkoły.