Obchody Dnia Świętego Patryka

17 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii.

Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. Współcześnie przyjmuje postać wielkich zabaw. W wielu miastach na świecie odbywają się specjalne parady oraz koncerty.

Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły do ubrania się w zielone rzeczy lub zielone elementy. Korytarze szkolne zostały udekorowane w symbole irlandzkie, a na tablicy zawisła gazetka przybliżająca historię Dnia Św. Patryka.

Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania audycji o Irlandii i Św. Patryku. Następnie społeczność szkolna wzięła udział w quizie-najlepsza okazała się klasa 8c!

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie obejrzeli prezentację o św. Patryku. Dowiedzieli się o życiu patrona Irlandii, obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny. Uczniowie tworzyli własne kapelusze, a także rozwiązywali zagadki.

Dużą atrakcją okazała się fotobudka, gdzie uczniowie mogli zrobić sobie zabawne zdjęcia.

Happy St Patrick's Day!