22 marca - Światowy Dzień Wody

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto to zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak ogromne zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego często bywa marnotrawiona.

W tym roku szkolnym klasa IVB nawiązała współpracę z PAH, aktywnie włączając się w działania. Uczniowie pracując z kartami pracy, animacjami i prezentacjami otrzymanymi od PAH zastanawiali się, po co nam woda, ile wody znajduje się w często spożywanych produktach. Komponowali własne śniadanie i obliczali, ile wirtualnej wody się w nim mieści. Dzieciom wiele wrażeń przyniosło rozwiązywanie quizów i sudoku wodnego „Po co nam woda?”. Ponadto uczniowie stworzyli gazetkę, która zawisła na drzwiach sali nr 19.