Spotkanie „Smakoszy” z Rodzicami

Smakosze nie spoczywają na laurach ani nie odpoczywają pod czereśnią. Smakosze realizują kolejne punkty planu działania drugiego etapu projektu „TRADYCYJNY SAD”. Dlatego też 20 maja 2021 r. zostało przeprowadzone spotkanie z rodzicami uczniów SP nr 3 w Sandomierzu.

Członkowie projektu pieczołowicie gromadzili niezbędne materiały, opracowali teksty, przygotowali prezentację, film a także nawet napisali wiersz związany z potrzebą przywrócenia starych odmian drzew owocowych. Efektem tego było przedstawienie swojego dorobku wiedzy sadowniczej oraz zapoznanie rodziców z bogactwem natury, a także uwrażliwienie na potrzebę powrotu do tradycji. Smakosze poczęstowali gości samodzielnie przygotowanymi przystawkami, oczywiście wszystkie na bazie pysznych polskich czereśni, w typ powidłami, babeczkami, galaretką oraz tradycyjnym owocowym kompotem.

Na zakończenie uczniowie oprowadzili rodziców po mini sadzie, omawiając przy tym organizację oraz poszczególną roślinność szkolnego tradycyjnego szkolnego tradycyjnego sadu.

Grupa Smakoszy została nagrodzona gromkimi brawami, na które zasłużyła w 100%.