"Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2021-2022"

W ramach tegorocznej edycji projektu „Szybuj bezpiecznie  w internetowej chmurze 2021-2022”,  w naszej szkole zostało podjęte szereg działań:

1. Uczniowie wzięli udział w szkolnej grze terenowej "Bezpieczny Internet” celem, której było propagowanie bezpieczeństwa w Sieci oraz integracja społeczności uczniowskiej z uczniami z Ukrainy.
    W grze uczestniczyły 4 drużyny sześcioosobowe(biała, czerwona, niebieska, żółta), z klas 4-8 w tym uczniowie z Ukrainy. Przedstawiciele zespołów mieli za zadanie odnalezienie na terenie szkoły 8 punktów, gdzie znajdowały się zadania do wykonania.
  2. Udział uczniów, nauczycieli w webinarach, spektaklach i lekcjach online wykorzystując zasoby strony https://www.saferinternet.pl/
  3. Spotkania funkcjonariusza policji z uczniami klas 1 – 8, przeprowadzenie pogadanek na tematy związane z cyberprzemocą, cyberprzestępczością oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich.
  4. W ramach lekcji wychowawczych i informatyki uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu oraz z zagrożeniami, które mogą ich spotkać.
  5. Przeprowadzenie zajęć, przygotowujących uczniów do udziału w konkursie plastycznym uczniowie klas 1-3 oraz zapoznanie z programem Canva do tworzenia prezentacji w klasach 4-8
  6. Udział uczniów w zajęciach z programowania z robotem Photon i kodowania   Scottie Go!
  7. Przeprowadzenie gry terenowej "Bezpieczny Internet”