Uczniowie 4a - bawili się nauką

Uczniowie klasy 4a wybrali się na super ciekawą wyprawę do Kielc. Uczestniczyli w warsztatach na których poznali odpowiedzi na wiele pytań np. Czy świetliki świecą tak samo jak żarówki? Czy istnieją świecące grzyby? Dowiedzieli się, na czym polega zjawisko bioluminescencji i jakie organizmy żywe potrafią emitować światło. Wykonywali wiele intrygujących doświadczeń, w trakcie których sprawdzali m.in. czy pieniądze i dokumenty świecą w ciemności, jakie substancje emitują światło i w jaki sposób zjawisko luminescencji pomaga w prowadzeniu śledztwa.

Młodzi odkrywcy uczestniczyli w interaktywnej wystawie o energii i świetnie bawili się nauką. Samodzielnie eksperymentowali np. uruchomili siłą swoich mięśni potężny, ważący ponad 750 kg kołowrót nawiązującym formą do kombajnu górniczego, zatankowali prawdziwe auto, dowiedzieli się dlaczego elektrownie wiatrowe tak często buduje się nad morzem? wygenerowali silny wiatr, aby wywołać sztorm. Sprawdzili ile energii potrzeba, żeby zaświecić w domu jedną żarówkę?

Uwieńczeniem odkrywczego dnia był seans filmowy - Kung Fu Panda 4.

Dzień był pełen wrażeń, nauki i nowych ciekawych odkryć.