Projektor "Witaj szkoło"

„Pierwszaki” w Trójce

Po raz kolejny z inicjatywy pedagoga szkolnego pani Haliny Dziarek w Szkole Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Sandomierzu odbywały się zajęcia w ramach Wolontariatu Studenckiego „Projektor”.  Program realizowany był w klasie pierwszej
w dniach od 05.09.2016 r. do 09.09. 2016 r.  Głównym celem przedsięwzięcia  była integracja grupy klasowej  poprzez różnego rodzaju działania artystyczne i rekreacyjne. Scenariusze zajęć zawierały dużą ilość gier i zabaw grupowych. Taki sposób pracy uczył dzieci rozwiązywać konflikty, współpracować i wzajemnie się poznawać. Ponadto wzmocnił poczucie podmiotowości i akceptacji w grupie. Przestrzeganie reguł gier i zabaw był dla nich procesem uczenia się funkcjonowania w społeczności klasowej i szkolnej.

Wychowawczyni pani Edyta Ciżyńska dziękując studentkom z Katowic podkreśliła,
że organizowane zajęcia w klimacie serdeczności i otwartości umożliwiły pierwszakom przeżycie sukcesu, tak bardzo potrzebnego w pierwszych dniach nauki w szkole.
Wyrazem wdzięczności za trud włożony w realizację projektu był również uśmiech na  dziecięcych buziach.