Wycieczka do Teatru Muzycznego w Lublinie, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

26 października uczniowie klasy 5b, 6a i 6b wraz z wychowawcami w Teatrze Muzycznym w Lublinie obejrzeli piękny spektakl muzyczny  pt."Kopciuszek" na podstawie bajki Charlesa Perraulta, reżyseria i adaptacja – Jerzy Turowicz.

Dawno temu dzieci słuchały bajek opowiadanych przez Babcie. Dziś, w epoce telewizji i Internetu, Babcie zastąpiły płyty z filmami i gry komputerowe. Ta bajka przypomina, że mimo technologicznego postępu babcina opowieść zawsze będzie dzieciom towarzyszyć. Właśnie babcia opowiada baśń o Kopciuszku, w której jest zła macocha, są złośliwe i egocentryczne siostry, ale jest też dobra i skromna dziewczynka i dobra wróżka. I chociaż wszystko jest jak w starej, dobrze znanej bajce, to babcia używa komputera, a w dodatku podpowiada, jak korzystać z niego mądrze.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej „Sto lat temu, w pałacu Konstantego Zamoyskiego”
Podczas wędrówki przez pałacowe wnętrza  prywatne i reprezentacyjne z przełomu XIX i XX wieku, dzieci oglądały interesujące, nieużywane dziś sprzęty, poznawały funkcje przedmiotów i pomieszczeń, a także różne aspekty życia dziewiętnastowiecznej Polski.