"Śniadanie z Mistrzami"

„Śniadanie z Mistrzami”

Już od sześciu lat w Szkole Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Sandomierzu dzieci biorą udział w akcji ,, Śniadanie Daje Moc” Głównym jej celem jest poznanie przez uczniów 12 zasad zdrowego odżywiania, roli śniadania w diecie i rozwoju dziecka. Uczniowie wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji, mają siłę do zabawy i doskonały start w nowy dzień! W tym roku z zaproszenia uczniów skorzystali wioślarze, Pani Monika Ciaciuch brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz wicemistrzyni Europy 2016r. i Pan Wiktor Chabel, który w Rio razem z kolegami w czwórce podwójnej zajął 4 miejsce, 1,5s zabrakło, aby zdobyć brąz - jest to ogromny sukces naszego sandomierzanina. Goście podziwiali kolorowe wyspy: kanapkowe, owocowe, warzywne, deserowe i zjedli przygotowane przez dzieci, nauczycieli i rodziców śniadaniowe przysmaki. Udział w akcji to świetna zabawa, dzięki której najmłodsi nauczyli się, jak codziennie przygotować zdrowe i smaczne  śniadanie.  Wspólne „Śniadanie z Mistrzami” było wielkim przeżyciem i na długo pozostanie w pamięci dzieci.  Po śniadaniu goście spotkali się z uczniami klas IV- VI. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe autografy od sportowców.