WARSZTATY DLA NAJMŁODSZYCH „PRZYJACIEL NATURY”

W dniu 30 września br. odbyły się warsztaty dla pierwszaków w ramach Projektu „Pracownia Edukacji Ekologiczno-Przyrodniczej”.

Zajęcia zostały przygotowane przez nauczyciela biologii oraz uczniów klas VIII. Mali badacze najpierw wzorowo zdali egzamin z wiedzy przyrodniczej biorąc udział w konkursach, zgadywankach i quizach. Zapoznali się z procesem recyklingu,  cyklem życia metalu i plastiku. Uczyli się obserwacji wykorzystując pudełka do obserwacji owadów, lupy, mikroskopów podręczne, poznali budowę i działanie mikroskopu optycznego. Poznawali gatunki roślin i zwierząt znajdujące się na planszy edukacyjnej – Ekologiczna gra leśna. Uczniowie poprzez zabawę, uczyli się sposobów oszczędzania energii, wody, segregowania odpadów. Na zakończenie każdy w uczniów otrzymał certyfikat „Przyjaciela natury” za wzorowo prowadzoną obserwację przyrody.